COVID-19 pandemisi nedeniyle birden fazla gecikmeden sonra Godzilla vs. Kong bir yıl aradan sonra sinemalarda gösterime giren ilk büyük filmlerden biriydi. Zorlu zamanlar geçiren sinema sektörü için bir nevi cankurtaran halatı olarak görülüyordu ve izleyicileri yeniden sinemaya gelmeleri için cezbedecek kadar yeterli içeriğe sahipti. Film 25 Mart 2021’de vizyona girdi ancak bir önceki filmlerden farklı olarak aynı gün HBO Max’te yayınlanmaya hazırdı.

Film, mevcut standartlara göre bir gişe rekoru kırmayı bile başardı ve o sırada vizyona giren bir film için açılış hafta sonu rekoru kırmak normale dönüşü ima eden ilk büyük başarı hikayelerinden biriydi. Dünya çapında 467 milyon dolarlık hasılatla önceki filmi Godzilla: King of the Monster’ın dünya çapındaki 386 milyon dolarlık toplamını bile geride bırakmayı başardı.

Bunca başarıya rağmen The Wrap’a göre film 2021’in en çok izlenen korsan filmi oldu. Teknoloji firması Akamai tarafından hazırlanan raporda Zack Snyder’ın Justice League filmi ikinci, ardından Black Widow üçüncü sırada yer aldı. Veriler Ocak ve Eylül ayları arasında toplandı, bu nedenle daha sonra vizyona giren The Matrix Resurrections, Spider-Man: No Way Home ve Eternals gibi filmler hesaba katılmadı.

2021 yılı Warner Bros için göze çarpan bir yıldı. Stüdyonun Mortal Kombat’ı HBO Max’teki en büyük başarılarından biriydi. Ancak korsan filmlerin izlenme oranı listesinin yarısı WB filmlerinden oluşuyor. Godzilla vs. Kong ve Zack Snyder’ın Justice League’i ilk iki sırayı kaparken Mortal Kombat beş numara, The Suicide Squad altı numara ve Wonder Woman 1984 7. sıraya yerleşti. Bu filmlerin bu denli sıralı olmasının nedeni ise Warner Bros.’un tüm 2021 filmlerini HBO Max’te aynı anda yayınlama isteğinden kaynaklanıyordu.

Disney’in bile Black Widow’un Disney+ sürümünden kaynaklanan korsanlık nedeniyle 600 milyon dolar kaybettiği iddia ediliyordu, bu göz önüne alındığında Warner Bros.’un 2021 mali yılı oldukça zararlı geçti. Pandemi olmasaydı yayın akış platformları bu kadar gelişir miydi bilmiyoruz ancak şimdilik bunların hepsinin tüketicinin yararına olduğunu söylemekte fayda var.