Yılın en çok kazanan film yıldızları açıklandı ve listede Daniel Craig, Dwayne Johnson, Will Smith ve Leonardo DiCaprio yer alıyor. 2020’de vizyona girmesi planlanan çoğu filmin bu yıla geri itilmesi sayesinde 2021, gişe rekorları kıran filmlerle doldu taştı. Gişede yaz başında bir tür canlanma görsülsede, Delta varyantı nedeniyle izleyicilerin COVID ile ilgili endişeleri bir kez daha arttı, yayın takvimi yaklaşan filmler yakında yeniden değiştirilebilir.

Stüdyolar, özellikle bir filmin gişe performansına bağlı olarak maaşlarının bir kısmını sözleşmeden kazanan büyük isimler söz konusu olduğunda, kazanılacak para taleplerini karşılamak için sözleşmeleri ayarlamak zorunda kaldı.

Yine de bu, Hollywood’un en büyük isimlerinden bazılarının daha da büyük maaşlar kazanmasını engellemedi. Variety, 2021’in en iyi yıldızlarını açıkladı ve liste hiçte farklı değil. Daniel Craig, Knives Out 2 ve 3’ten aldığı 100 milyon dolarlık maaşıyla listenin başında yer alıyor. Dwayne Johnson, Red One’dan aldığı 50 milyon dolarlık maaş çeki ile Craig’in hemen arkasında. Will Smith ve Denzel Washington, King Richard ve The Little Things filmleriyle sırasıyla 40 milyon dolar kazanırken, Leonardo DiCaprio ve Mark Wahlberg Netflix filmleri Don’t Look Up ve Spenser Confidential için 30 milyon dolar kazandı. Jennifer Lawrence, Julia Roberts ve Sandra Bullock, listede yer alan ilk kadınlar. Lawrence, Don’t Look Up için 25 milyon dolar kazanırken, Roberts da aynı parayı yakında çıkacak olan başka bir Netflix filmi Leave the World Behind için kazandı. Scarlett Johansson‘ın ise Black Widow için bugüne kadar 20 milyon dolar aldığı belirtildi.

Listedeki diğer isimler arasında Ryan Gosling, Chris Hemsworth ve Brad Pitt yer alıyor ve bunların hepsi yakında gişe rekorları kıran The Gray Man, Thor: Love and Thunder ve Bullet Train için 20 milyon dolar kazandı (Bunlar ön ödeme parası. Gişeye bağlı olarak artacaktır) Cruise, Roberts, Smith, Pitt ve Washington gibi isimler de dahil olmak üzere Hollywood’un en kıdemli yeteneklerinden bazılarını listede görmek şaşırtıcı değil.

Jungle Cruise ve yeni Jumanji filmleri gibi hitler sayesinde son yıllarda önemli bir oyuncu olduğunu kanıtlayan Johnson için de aynı şey söylenebilir. Listenin Hollywood Eski Muhafızları Pattinson ve Jordan gibi çeşitli yükselen yıldızların karışımıyla, bu listenin önümüzdeki yıllarda nasıl değişip değişeceğini görmek ilginç olacak.

SONRAKİ:

RAY FİSHER, WARNER BROS ÖZÜR DİLEYENE KADAR CYBORG KARAKTERİNİ OYNAMAYACAĞINI SÖYLEDİ