Yeni Twitter istatistikleri geldi ve 2021’de hakkında en çok tweet atılan film belli oldu. Listenin en başında yer alan film Zack Snyder’s Justice League. Snyder Cut destanı yıllar boyunca birçok iniş ve çıkışlara göğüs gerdi, ancak 2021 sonunda onu muzaffer bir kapanışa getirdi. Zack Snyder 5 filmlik göreviyle ilerledi ve 2016’da Justice League’in yapımına başladı . Ancak bir aile trajedisinin ardından filmden uzaklaştı ve yerini Joss Whedon aldı.

2017’nin sonlarında sinemalara gelen Justice League Snyder’ın amaçladığından çok farklı bir kurguydu. Hayranlar filmin Snyder versiyonunun yayınlanması için hızla çağrıda bulunmaya başladılar ve önümüzdeki üç yıl boyunca, “Snyder Cut’ı Yayınla” hareketi, çevrimiçi tweet atan bir avuç hayrandan çok daha fazla büyüyen bir orduya dönüştü. Warner Bros. geçen yıl nihayet Zack Snyder’ın Justice League’inin yayınlanmasına yeşil ışık yaktı ve bu yılın başlarında HBO Max’e geldi.

Daha vizyona girmesine bile izin verilmeden bu kadar çok konuşulan bir filmin yılın en çok tartışılan filmi olması çok uygun. Perşembe günü yayınlanan bir videoda Twitter Data, 2021 için çeşitli istatistikler yayınladı ve Zack Snyder’ın Justice League’inin dünya çapında hakkında en çok tweet atılan film olduğunu açıkladı. Onu, beraberinde Eternals, Black Panther, Black Widow, Suicide Squad, Dune, Kong vs Godzilla Spider-Man gibi filmler takip ediyordu.

Twitter’ın 2021 listesine kaç tane çizgi roman filminin girdiğini görmek oldukça etkileyici. Üçü hariç tümü ya MCU’ya ya da DC’ye ait. Bu da mevcut kültürel zamanın ruhunda ne kadar belirgin kaldıklarının bir göstergesi.