Sam Raimi’nin yönettiği Doctor Strange in the Multiverse of Madness, orijinal film yıldızlarının bir takım geri dönüşlerini içeriyordu. Bunlar arasında Benedict Cumberbatch, Benedict Wong ve Rachel McAdams yer aldı. Bu yeni filmde onlara Elizabeth Olsen ve Marvel Sinematik Evreni’nin yeni üyesi Xochitl Gomez, America Chavez olarak katıldı. Matt Reeves’in yönettiği Batman’e yeni bakışı ise Robert Pattinson’ı ikonik kahramanla beraber bir kez daha bizlere gösterdi.

Çoklu evrenin kapılarını aralayan Spider-Man: No Way Home’dan sonra gelen Doctor Strange in the Multiverse of Madness, MCU’nun Mistik Sanatlar Ustası’nı farklı evrenlerde katıldığı maceralarda gösteriyor. Sam Raimi’de üç Örümcek Adam filmini gişede geride bıraktıktan bir süre sonra, Doctor Strange ile yeni bir süper kahramanın kırdığı rekorları kırmaya hazırlanıyor.

Variety tarafından bildirilenlere göre Doctor Strange in the Multiverse of Madness, üçüncü haftasını yerel ve uluslararası gişe listelerinin zirvesinde geçirdi ve Amerika’da 342 milyon dolar, uluslararası pazarlarda 461 milyon dolar kazandı. Doctor Strange in the Multiverse of Madness 6 Mayıs’ta vizyona girmesinden bu yana toplam gişe hasılatını 800 milyon doların üzerine çıkardı ve 2022’nin şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Film, toplam gişe hasılatı açısından bir önceki en üst sıradaki The Batman’i tahmini 35 milyon dolarlık bir farkla geride bıraktı.

MCU’nun Dördüncü Aşaması sayısız gecikme ve belirsizliğin ardından ilk gösterimini yaparken Marvel Studios, Eternals, Black Widow, Shang-Chi ve Spider-Man ile 2021’in yerel gişesine hakim oldu. No Way Home ayrıca sinemaların yeniden açılmasından bu yana gişede bir milyar doların üzerinde kazanan ilk film ünvanını hala elinde tutuyor.

Robert Pattinson’ın The Batman ile geleceği bir devam filminin duyurulmasından sonra zaten garanti edilmiş olsa da Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 2022 mali yılı için önemli bir film olduğunu kanıtlamış durumda. Thor: Love and Thunder ve Black Panther filmleri ile şu anda 2022’de vizyona girmesi planlanan Marvel Studios filmleri bu kadar. Ancak yıl boyunca gişeye hükmetmesi hala oldukça mümkün.