Marvel Studios, iki Avengers gibi birçok sürprizle gelen Multiverse Saga’yı San Diego Comic-Con 2022’de tanıttı. Bununla birlikte Disney, Comic-Con’un sona ermesinden kısa bir süre sonra 2025 ve 2026’da altı gizemli Marvel filminin çıkış tarihlerini onaylayarak MCU’nun geleceği hakkında beklenmedik bir güncelleme daha yaptı.

Disney’in takvimindeki altı yeni MCU filmi, önümüzdeki üç yıl boyunca Marvel Studios için zaten etkileyici olan içerik planına katkıda bulunuyor. Kevin Feige, Black Panther: Wakanda Forever’ın 2022’de 4. Aşama’yı sonlandıracağını doğruladı. Çoklu Evren Destanı Şubat 2023’te Ant-Man ve Wasp: Quantumania ile başlayan ve Temmuz 2024’te Thunderbolts ile sona eren Aşama 5 ile devam edecek.

MCU için onaylanan tüm film başlıkları ve çıkış tarihlerine rağmen, her zaman daha fazlası için yer var gibi gözüküyor. İşte Marvel Studios’un altı yeni MCU filminin ne olduğuna dair ufak tahminler.

Şubat 2025 – Shang-Chi 2

Multiverse Saga için hangi başlıkların onaylandığına bakıldığında şaşırtıcı eksiklerden biri Shang-Chi 2 oldu. Marvel, Simu Liu’nun oynadığı yeni filmle 2021’de büyük bir başarıya imza attı, çünkü Shang-Chi filmi gişenin hala oldukça ılık olduğu bir zamanda dünya çapında 430 milyon doları aştı. Kısa bir süre sonra yönetmen Destin Daniel Cretton’ın Shang-Chi devam filmi ve yeni Avengers filmini yöneteceği doğrulandı. O zamandan beri bu devam filminin durumu hakkında pek fazla güncelleme olmadı, ancak Shang-Chi 2 14 Şubat 2025’te vizyona girecek yeni MCU filmi olabilir.

Temmuz 2025 – Doctor Strange 3

2025’teki bir sonraki gizemli MCU filminin Multiverse Saga’nın en önemlileri arasında yer alması planlanıyor. Avengers: The Kang Dynasty Mayıs 2025’te ve Avengers: Secret Wars Kasım 2025’te vizyona girerken, 25 Temmuz 2025’te yapılması planlanan gizemli Marvel filmi bu hikayenin ayrılmaz bir parçası olmalı.

Şubat 2026 – Scarlet Witch

Aşama 7’yi başlatmak için Elizabeth Olsen’in oynadığı solo bir Scarlet Witch filmi izleyicilerin görmek isteyeceği bir şey olabilir. Marvel’ın San Diego Comic-Con 2022’de bir X-Men duyurusu olmamasıyla birlikte bu yeni hikayenin ne hakkında olabileceğine dair pek çok teori vardı. Eğer durum böyleyse MCU’nun 7. Aşamasının Çoklu Evren Destanı ve mutantlar üzerindeki yeni odağı arasında köprü kurabilecek bir özellik ile başlaması mantıklı olacaktır. Wanda Maximoff tam da bunu yapabilecek bir karakter.

Mayıs 2026 – X-Men/Mutantlar

Ms. Marvel’ın finali bir “mutasyon” referansı bıraktıktan ve hemen ardından X-Men: The Animated tema şarkısını öne çıkardıktan sonra, X-Men ve mutantların sonunda MCU’ya doğru yol alacağı kesinleşti. Multiverse Saga boyunca çeşitli mutantlar görünebilir, hatta The Mutants olarak adlandırıldığı söylenen ilk MCU X-Men filmi Aşama 7’de yayınlanabilir.

Temmuz 2026 – World War Hulk

Mutantlar ile küçük bir çıkış yapan Aşama 7’nin Temmuz 2026’da vizyona giren gizemli Marvel filmi World War Hulk olabilir. Bir süredir Marvel Studios’un Hulk için bir solo film üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Stüdyo Universal’ın bulunduğu haklara sahip olmaması nedeniyle daha önce solo Hulk filmleri yapamıyordu ancak yeni raporlar hakların artık bir sorun olmadığını da ortaya koydu.

Kasım 2026 – Eternals 2

Eternals 2 Kasım 2026’da hangi yeni Marvel filminin vizyona gireceğinin cevabı olabilir. Chloé Zhao’nun 4. Aşama filminin MCU’daki en bölücü girişlerden biri olduğu sır değil, ancak Marvel bu karakterlerin geri döneceğini onayladı. Eternals 2, X-Men ile çizgi romanlarda olduğu gibi bağlantılı olursa Aşama 7’nin genel mutant temalarıyla da mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilir.