Marvel, Doctor Strange in the Multiverse of Madness için yeni karakter posterlerini geçtiğimiz gün resmi olarak paylaştı. Çıkış tarihi giderek yaklaşan Doctor Strange’in devam filmi, Spider-Man: No Way Home’un ardından gelen ve çoklu evrenin uzak noktalarından daha fazla karakter vaat eden destansı bir filmi olarak şekilleniyor. Başrollerini Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong, Xochitl Gomez ve Chiwetel Ejiofor’un paylaştığı filmin yönetmenliğini Sam Raimi üstleniyor.

Yayınlanan her poster, karakterin yüzünü ön planda tutuyor ancak bazı bölgelerde bazı kısımlarını kapatan kırmızı bir büyü sisi var. Cumberbatch’in Doctor Strange’i, Olsen’in Wanda Maximoff’u ve Wong’un Wong’u kendi posterlerini kaptı, ancak Marvel burada Mordo, Dr. Christine Palmer ve America Chavez gibi karakterlere de yer verdi. Aşağıda yer alan posterlere göz atın:

Posterler herhangi bir hikaye detayı vermezken mevcut karakterlerin seçimi birkaç ufak detay verebilir. Örneğin, McAdams’ın Christine Palmer’ı ilk Doctor Strange filminde vardı ama küçük bir role sahipti. Karakterin kendi posterinde yer alması, McAdams’ın devam filminde daha önemli ve hatta daha etkili bir role sahip olduğuna işaret edebilir. Gomez’in America Chavez’inin yer alması da karakterin önemine işaret ediyor, çünkü evrenler arasında gitme yeteneğinin büyük bir rol oynaması muhtemel. Ayrıca Chavez’in MCU’nun en yeni eşcinsel kahramanı olduğu da söyleniyor. Şimdilik edinilen bilgiler bunlar, seyirciler Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı 6 Mayıs’ta izlediğinde bu konu hakkında daha detaylı yorum yapabilirler.

Kaynak: Marvel Entertainment