Rick and Morty boyunca Rick Sanchez’in ağzında rutin olarak duran gizemli yeşil şeyler var ve bu da doğal olarak bu maddenin tam olarak ne olduğuna dair soruları gündeme getiriyor. Adult Swim kategorisinde gelişen Rick and Morty 2013’te çıkış yaptı ve yaratıcılığı, karakterleri ve aptal mizahı sayesinde kültürel bir yapım haline geldi, yayın tarihi boyunca her tonu bünyesinde barındırmayı başardı.

Rick and Morty 5. sezon finali, Rick’in gerçek ailesi öldürüldükten sonra yoğun bir şekilde içmeye başladığını gösteriyor ve Rick’in şu anki durumunu bir bilim adamı ve aynı zamanda şiddetli bir alkolik olarak daha da vurguluyor. Doğal olarak yaygın bir varsayım, Rick’in ağzından sızan yeşil şeyin alkol tüketiminin bir sonucu olduğudur. Rick’in ağzındaki yeşil şey alkolizminin bir sonucuysa, bu şey kusma veya salya akması olabilir. Alkol bir idrar söktürücüdür ve araştırmalar kronik alkol tüketiminin aslında tükürük üretimini azalttığını ve bunun da susuzluğu ve ağız kuruluğunu arttırdığını göstermektedir. Kusma, aşırı alkol tüketiminin tıbbi olarak tanınan bir belirtisidir, bu nedenle Rick’in ağzındaki yeşil maddenin bunun bir yansıması olduğu söylenebilir.

Bir bilimkurgu parodi şovu olan Rick and Morty, tuhaf bilimkurgu anlatıları oluşturmak için kendi yolunun dışına çıkıyor ve aynı zamanda karakterlerini de mevcut her konu üzerinde canlandırmayı sağlıyor. Bu nedenle Rick’in ağzındaki yeşil şeylerin sonunda açıkça ele alınması kaçınılmaz gibi görünüyor. Yapılması beklenen bu açıklamanın ya çok ciddi ya da çok aptalca olma olasılığının eşit olduğunu varsayıyoruz, gelecekte açıklanmasını bekliyor olacağız.