Suzanne Collins’in yarattığı Açlık Oyunları romanları, bir dizi başarılı film uyarlamasının ardından popüler bir genç serisi olmayı başardı. Mayıs 2020’de yayınlanan devam romanı The Ballad of Songbirds and Snakes’in destanı hala sürüyor ve Lionsgate yeni kitabın bir film uyarlamasıyla başarısını sürdürmesini istiyor. Lionsgate şirketinin bu kararı Açlık Oyunları hayranlarının serinin kötü karakterinin yükselişini ortaya koyan temel hikayenin yayınlanmasını sabırsızlıkla beklemesine neden oldu.

Yeni film hakkında oyuncu listesini ve daha fazla ayrıntıyı beklerken, Başkan Snow’un şekillendirdiği dünyaya yeniden bakmak isteyebilirsiniz. Açlık Oyunları’nın büyüyen dünyası karşısında kafanız biraz karıştıysa her şey çok net olsun diye bu izleme kılavuzunu bir araya getirdik.

Çıkış Sırasına Göre

  • Açlık Oyunları – 23 Mart 2012.
  • Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak – 20 Kasım 2013.
  • Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – 21 Kasım 2014.
  • Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 – 20 Kasım 2015.
  • The Ballad of Songbirds and Snakes – Bu yıl prodüksiyona başlanacak ve 2023’ün sonları için geçici bir çıkış tarihi belirlenecek.

Kronolojik Sırasına Göre

Filmi kronolojik olarak izleyecek olursanız arada pek fark olmayacaktır, ancak henüz çıkış yapmamış olan The Ballad of Songbirds filmi bu filmlerin en başında gelecek. Ardından yine bildiğimiz sırayla, Açlık Oyunları filmlerine devam edebilirsiniz.