Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın sonu, Scarlet Witch’in çoklu evreni alt üst etmesinin ardından sona ermiş gibi görünüyordu. Ancak MCU’nun zaman geçişleri ve çoklu evrenlerle dolu olduğu göz önüne alındığında, hiçbir şey kesin olarak kabul edilemez. Wanda daha fazlasını hak ediyor ve MCU’nun tam potansiyeline ulaşması için ona ihtiyacı var.

Wanda Maximoff’u son gördüğümüzde Wundagore Dağı’nı yıktı ve kara büyüyü yok etmek için kendini feda etti. Belki de bu Scarlet Witch’in sonunu getirdi, yani kötü karakter olarak günlerinin bittiği anlamına gelebilir. Bununla birlikte reforme edilmiş bir Wanda, MCU’yu geleceğe yönlendirmek için olumlu bir güç olacaktır. Neyse ki yaklaşan Agatha Harkness serisinde yapılacak bir isim değişikliği, böyle bir rolle geri dönebileceğini ima ediyor.

Wanda Şimdi Nerede?

Multiverse of Madness, “Mutlak güç kesinlikle yozlaştırır” sözüyle gerçeği kanıtladı ve yine de bir annenin sevgisinden daha güçlü bir şey olmadığını da gösterdi. Sonunda Scarlet Witch’in dönüştüğü canavarı görmesini sağlayan, Earth-838’in Wanda’sı ve çocukları arasındaki bağdı. Son eylemi her evrende Darkhold’u yok ederek çoklu evrenin geleceğini çok daha güvenli hale getirmesiydi.

Scarlet Witch Bu Diziye Nasıl Geri Dönebilir?

Yeni dizinin orijinal adı Agatha: House of Harkness idi. Yakın zamanda Agatha: Coven of Chaos olarak değiştirildi. Kaos büyüsünün Scarlet Witch’in alanı olduğu ve Coven of Chaos’un WandaVision’ın bir yan dizisi olduğu göz önüne alındığında Agatha ve Wanda’nın yollarının tekrar kesiştiğini görmek zor değil.

Artık ikisi de Darkhold tarafından büyülenmediğine göre Wanda, Agatha’nın kötü güçlerini daha iyi anlayabilir. Wanda’nın hikayesinin Multiverse of Madness ile bitmesi trajik olacağından Coven of Chaos, onu daha iyi bir yola sokmak için harika bir fırsat olurdu.