All of Us Are Dead’deki zombi virüsünün arkasındaki bilim adamı Lee Byeong-chan, buluşunun neye yol açtığına ilk kez bakarken birbiriyle çelişen iki duygu hissetti. Yüzlerce zombi ve diğer birkaç kötü insanla beraber dizide gözükmesine rağmen Kim Byung-chul’un oynadığı sorunlu öğretmen, belki de All of Us Are Dead’in ana düşmanlarından biriydi. Basit ama iyi uygulanmış bir öncül olan dizi, zaten yıpranmış olan zombi türünde öne çıkmayı başaran yüksek bahisli bir macera olmayı başardı.

Yeni Netflix dizisi yerel bir okulda zombi virüsü salgınının ardından ilk birkaç saat boyunca bir avuç Hyosan vatandaşının hikayelerini takip ediyor. The Walking Dead’in zombi kıyametinin başlangıcını göstermeme kuralını çiğneyen All of Us Are Dead, eğlenceli kalabilmek için zaman çizelgesinden çok fazla uzaklaşmayı gerektirmeyen heyecan verici bir hikaye sundu. Farklı konumlara yayılmış birkaç karakterle bile izleyicilerin her bir alt hikaye ile ilgilenmesini ve favorilerinin hayatta kalması için koltuklarının kenarına kök salmayı başartmış gibi gözüküyor. Dizi aynı zamanda bazı kötü adamları tanıtarak içten içe yaptıkları şeyi yapmak için haklı bir nedenleri olduğuna inandırmaya çalışıyor.

Bu karakter kategorisinin en iyi örneği bencilliğiyle korkuyu güce dönüştürecek bir virüs yaratarak dünyanın sorunlarını çözmeye çalışan profesör Lee Byeong-chan’dır. Polis karakolundaki sorgu odasından ayrıldıktan sonra profesör sonunda virüsünün kendi dünyasında nelere yol açtığına dair bir fikir edindi ve tepkisi gurur, utanç arasında bir karışımdı. İnsanları daha güçlü ve korkusuz yapmayı başarmış olmanın gururu, ama bunu yaparken tüm insan ırkını mahvetmiş olmanın utancına bürünmüştü. Bilim adamının zombileri gördükten sonra gülümseyip sonra ağlamasının asıl nedeni buydu.

Lee Byeong-chan’ın yolculuğu asil bir nedenle oğlunu zorbalığa uğramaktan korumak için başlamış olsa da bilim adamının bulduğu çözüm orantısızdı. Profesörün tüm planı, kurbanların zayıf insanlar olduğu ve giderek artan şiddetle mücadele etmeye başladıkları öncülüne dayanıyordu. All of Us Are Dead’in zombi virüsünün nihai sonuçlarını göz ardı etsek bile Lee Byeong-chan’ın dünya için önerdiği saldırganlığın artması zaten başlı başına kusurlu bir fikirdi. Dedektife dizüstü bilgisayarın yerini açıklayan bilim adamı en azından çok ileri gittiğini kabul etti ve insanlığa hayatta kalma şansı sundu.

Lee Byeong-chan’ın zombileri gördüğündeki çelişkili duyguları All Of Us Are Dead dizisinin karakterlerine nasıl yaklaştığının güzel bir örneğidir. Rakiplerin bazıları savunulamaz olsa da neredeyse hepsi yaptıkları şeyi yapmak için bir sebepleri olduğuna inandılar ve kendilerini asla hikayelerindeki kötü adamlar olarak görmediler. Yine de sonunda iyi ya da kötü olsun, dizi tüm karakterler için bazı sonuçlar getirdi.