Johny Depp, The Washington Post’ta ismi açıklanmayan bir partnerden gelen geçmişteki aile içi istismar ve cinsel şiddete atıfta bulunan bir köşe yazısı yayınladığı için Heard’a geçtiğimiz aylarda iftira davası açmıştı. Depp, davayı Heard’a 50 milyon dolarlık tazminat istemiyle açtı, aktriste ona 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı ve Nisan ayında hararetli bir şekilde kamuoyuna duyuruldu. Heard eninde sonunda davayı kaybetti. Jüri, yayınlanan yazının yanlış olduğuna ve Depp’e iftira atıldığına karar vererek, oyuncuya 10 milyon dolarlık tazminat ve 5 milyon dolarlık cezai tazminat ödenmesine hükmetti. Bunun yanı sıra Depp’te suçlu bulundu. Bir hakaret suçundan Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi.

Kararın açıklanmasından sadece iki hafta sonra NBC News, Johnny Depp davası hakkında ilk kez Amber Heard ile özel olarak konuştu. Aktris, Depp’in “harika bir aktör” olduğuna inanarak ve eski kocasının davayı nasıl onun lehine çevirdiğini anlayarak, sonuç için jüriyi suçlamadığını açıkladı. Aktrisin dedikleri şöyleydi:

“Onları suçlamıyorum. Aslında anlıyorum. O sevilen bir karakter ve insanlar onu tanıdıklarını hissediyorlar. O harika bir aktör. Kimin benim hakkımda ne düşündüğü ya da davada olanlar hakkında ne tür kararlar vermek istediğiniz umurumda değil. kendi evimin mahremiyeti, evliliğimde kapalı kapılar ardında. Ortalama bir insanın bunları bilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Ancak tüm bu nefreti ve öfkeyi hak ettiğimden emin olan biri bile, yalan söylediğimi düşünseniz dahi yine de gözlerimin içine bakıp sosyal medyada olanların adil olduğunu söyleyemezsiniz.”

Duruşma kararından kısa bir süre sonra Depp, davayı kazanmasına dair ilk tepkisini Instagram’da paylaştı, hayranlarının desteğini takdir ettiğini ve jürinin kararına karşın “bana hayatımı geri verdiler” sözleriyle hislerini ifade etti. Heard, duruşma kararının ardından yaptığı açıklamada jürinin eski kocasının tarafını tutması nedeniyle “kalbi kırık” hissettiğini ve kararın kadınlar için “gerileme” olarak nitelendirdiğini söyledi. Heard’ın avukatı da mahkeme kararından kısa bir süre sonra jürinin “kafasının karıştığını” ve gereksiz yere etkilendiği iddiasıyla sonuca itiraz edeceğini doğruladı.

Hayranlar NBC News özel röportajının tamamını 17 Haziran’da detaylı olarak izleyebilecekler.