Change.org sitesinde başlatılan Amber Heard-Johny Deep imza kampanyası şu anda yazının yayınlandığı sırada 4.030.000 imzayı geçti ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 3 Mayıs 2022’deki 3 milyon imzanın son kilometre taşından bu yana hareket 11 gün içinde bir milyon kişiyi daha kazandı. Dilekçe Warner Bros.’a, aktrisin 50 milyon dolarlık iftira davasına atıfta bulunarak, ikinci Aquaman filminde Amber Heard’ın Mera olarak oynamaması için çağrıda bulunuyor. Dilekçede kısacası “Amber Heard bilinen ve kanıtlanmış bir aile içi tacizcisidir, Warner Bros. ve DC Entertainment Heard’ı Aquaman 2 film projesinden çıkarmalıdır. Heard’ın kurbanlarının acısını görmezden gelmemeli ve bir aile içi tacizciyi büyülememeliler” gibi ibareler yer alıyor.

Aktörler arasındaki yukarıda bahsedilen yasal savaş uzun bir süredir devam ediyor. Oyuncu ayrıca eski karısının açıklamalarının kendisine birkaç önemli role mal olduğunu ve Hollywood’daki kariyerini fiilen sonlandırdığını iddia etti. Depp’in Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları’nda ki rolü değiştirildi ve Karayip Korsanları 6’nın iptali nedeniyle 22,5 milyon dolarlık maaşını kaybettiği bildirildi.

Yaklaşık bir yıldır açık olan dilekçeye artan ilgiye rağmen, Warner Bros. 2021’de bunun Aquaman’in devam filminin çekimleri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını belirtti. Yapımcı Peter Safran, dürüst olmak gerekirse saf hayran baskısına asla tepki vereceğimizi sanmıyorum” dedi ve “Film için en iyisini yapmalısın. James Wan ve Jason Momoa var ise Amber Heard’in de olması gerektiğini düşündük.” dedi. Heard, hala bu tarihlerde yaklaşan DC filminde Mera olarak görünecek.