İyi bir ikincil hikaye, bir filmin çekilmesine veya kırılma noktalarına yardımcı olabilir. Sevecen bir romantizm, harika bir hikaye ve destekleyici bir karakter kadrosuyla sağlam bir alt konu bir filme büyük miktarda karmaşıklık katabilir.

Bazen bu alt noktalar filmlerin en popüler parçası bile olabilir. Örneğin çoğu hayran The Godfather Part II’de Vito Corleone’nin iktidara yükselişini hatırlar, bu da bazı yan hikayelerin filmlerin ana olaylarını bile gölgede bırakabileceğini kanıtlıyor.

Kingo’nun Bollywood Yıldızlığı (Eternals)

The Eternals, Marvel’in en güçlü süper kahraman filmlerinden biri değildi, ancak yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu ve bazı eğlenceli karakterleri vardı. Bu karakterlerin öne çıkan özelliklerinden biri Kumail Nanjiani’nin Kingo’suydu. Karakterlerin her biri kendi yollarına gittikten sonra yeni bir hayat yarattığı ve Kingo’nun açık ara en ilginç olanı olduğu gerçeği tüm hayranların ilgisini çekmişti.

Büyük bir Bollywood yıldızı haline gelen Kingo, yaşlanmadığı gerçeğini gizlemek için her nesilde oyunculuk ailesinin yeni bir üyesi gibi davranarak yıllar içinde kendisi için koca bir oyunculuk hanedanı yarattı. Ne yazık ki filmde sadece küçük bir konuşma noktası olan büyüleyici bir konseptten ibaret kaldı.

Hayatta Kalmada Geri Dönüş (Kong: Kafatası Adası)

Kong: Kafatası Adası vizyona girdiğinde karışık tepkiler aldı ancak tamamen kötü bir film değildi. Filmin neredeyse oybirliğiyle övülen tek yönü, on yıllardır adada mahsur kalmış bir II. Dünya Savaşı gazisi olarak John C. Reilly’nin performansıydı.

Oyuncu kadrosunun geri kalanıyla tanıştıktan sonra Reilly, adada nasıl tuzağa düştüğünün hikayesini anlattı. Bir it dalaşı sırasında Japon pilotla birlikte zorunlu iniş yapmış ve hayatta kalmak için nasıl birlikte çalışacaklarını öğrenmek zorunda kaldıkları güzel bir hikaye. Bu hikaye o kadar ilginç bir kavram haline geldi ki bazı hayranlar ve eleştirmenler, bu serüven hakkında ekstra bir film yapılması gerektiğini bile tartışmaya başladı.

Sandman (Örümcek Adam 3)

Sam Raimi’nin orijinal Örümcek Adam filmlerinin son yıllarda yeniden popülerlik kazandığı bir gerçek. Bu listede Örümcek Adam 3 tartışmasız üçlemenin en zayıfıydı, ancak kötü adam Sandman’de göze çarpan detaylar vardı. Karakter bu çaptaki filmler için en iyi kötü adamlardan biriydi.

Sandman’in suç işlemesinin asıl nedeni madalyonunun içinde resmini sakladığı hasta kızına yardım etmekte saklanıyordu. Sadece bu değil, Ben Amca’yı yanlışlıkla da olsa öldürenin o olduğu da ortaya çıkıyordu. Tipik süper kahraman hesaplaşmasından sonra Sandman, Peter’a ne yaptığını anlattı ve af diledi. Sonuç olarak ortaya bir anti-kahraman çıktı.

Teğmen Dan’in Hikayesi (Forrest Gump)

Forrest Gump inkar edilemez düzeyde kaliteli bir klasik ve Tom Hanks’in en ikonik filmlerinden biridir. Aynı şekilde Forrest’in eski komutanı ve iş ortağı olan Teğmen Dan Taylor, şimdiye kadar yazılmış en iyi yardımcı karakterlerden biridir. Forrest farkında olmadan olay örgüsünü ilerletirken Dan fiziksel ve duygusal bir kargaşanın içinden geçerek filmi zirveye taşır.

Dan, Vietnam’da bacaklarını kaybettikten sonra iyileşmesiyle mücadele ettiği kendine ait bir karakter yolculuğuna sahiptir. Ancak Forrest ile tekrar bir araya geldiğinde yavaş yavaş hayatını yeniden değerlendirmeye başlar ve kendi inancıyla barışır. Dan’in hikayesi tartışmalı bir şekilde Forrest’inkinden bile daha etkiliydi.