2012 yapımı The Amazing Spider-Man ve devam filminin yıldızı olan Garfield, Serinin başında Sam Raimi üçlemesinde Tobey Maguire’dan sonra Marvel karakterini canlandıran ikinci oyuncu oldu. Şimdi ise MCU’nun Captain America: Civil War girişinde tanıtılan ve daha sonra diğer birçok çapraz filmde ve solo macera üçlemesinde görünen Tom Holland tarafından üstlenildi.

Tom Holland’ın üçüncü solo filmi Spider-Man: No Way Home 17 Aralık’ta vizyona giriyor. Ancak Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın projede Spider-Man rollerini yeniden canlandırıp canlandırmayacağı konusunda çok fazla spekülasyon yapıldı. Bu mümkün olabilir çünkü film Willem Dafoe’nun Green Goblin’i, Alfred Molina’nın Doc Ock’u ve Raimi üçlemesinden Thomas Haden Church’ün Sandman’inin yanı sıra Lizard ve Jamie Foxx’u da dahil olmak üzere önceki Spider-Man evrenlerinden bir dizi kötü adamla beraber gelecek.

Andrew Garfield hayranlarına karşı konuştuğu GQ videosu sırasında, sorulan sorulara karşılık cevap verdi. Aktör, Tobey Maguire’ın favorisi olduğunu itiraf etti, bunu “çocukluğunun” bir parçası olarak nitelendirdi. Dediklerinin tam hali şu şekildeydi:

Tobey benim favorim, sence de öyle değil mi? Çünkü o benim çocukluğum… Sanırım ilk Örümcek Adam filmini arkadaşım Terry ile arka arkaya üç kez izledim… İnanılmaz derecede sarhoştuk ve birbirimize replikleri söylerdik. O bir keresinde yüzüme “asla Örümcek Adam olamayacaksın” demişti. Ve Sam, işte şimdi buradayız.

Andrew Garfield’ın No Way Home’da görülüp görülmeyeceği henüz resmi olarak doğrulanmadı. Salı günü çıkan yeni Örümcek Adam fragmanının katılımını ortaya çıkarması bekleniyordu ancak orada da gözükmedi. Spider-Man yeniden başlatma projelerinin hızlı geri dönüşü nedeniyle Maguire’ın Garfield’ın favorisi olacağı düşüncesi çok mantıklı. Orijinal üçlemeyle büyümek için mükemmel bir yaştaydı ve yine de fırsat el,ne geçtiğinde karakteri oynayacak kadar büyüktü.