Andrew Garfield, 2010’daki The Social Network’teki rolüyle büyük beğeni topladıktan sonra The Amazing Spider-Man’deki görünümüyle günümüzün en tanınan aktörlerinden biri oldu ve olmaya devam ediyor. 38 yaşındaki oyuncu o zamandan beri The Amazing Spider-Man 2 ve son olarak MCU’nun popüler Spider-Man: No Way Home’daki rolünü yeniden canlandırarak kendini tekrar hatırlatmıştı.

Garfield’ın sonuncu projesi Under the Banner of Heaven adlı mini dizi, İsa Mesih’in “Son Zaman Azizleri” Kilisesi’nin takipçileri tarafından işlenmiş gibi görünen vahşi bir cinayeti araştırırken inancı test edilen dini bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Kitaptan uyarlanan dizinin yönetmenliğini David McKenzie, senaristliğini Dustin Lance Black yapıyor.

Garfield, Variety ile yaptığı yeni bir röportajda Under the Banner of Heaven’ın ardından oyunculuğa ara vermek istediğini söyledi. Oyuncu, “bir süreliğine biraz sıradan olmak” istediğini açıklıyor ve stresli ödül sezonundan sonra zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Garfield’ın dedikleri şöyle:

“Biraz dinleneceğim. Bundan sonra ne yapmak istediğimi ve kim olmak istediğimi yeniden ayarlamalı ve yeniden gözden geçirmeliyim, bir süreliğine biraz sıradan olmaya ihtiyacım var.”

Spider-Man: No Way Home’da Spider-Man olarak çok tartışılan dönüşü ve müteakip üçüncü bir Amazing Spider-Man filmi için hayranlarının talepleri arasında, diğer yapımlardaki yoğun geçen süreçlerin ardından oyuncunun bir mola araması şaşırtıcı değil. Ayrıca Garfield tam olarak ne kadar ara vermek istediğini de açıklamadı.

Garfield’ın yorumu son zamanlardaki Örümcek Adam oyuncuları için bir trende işaret ediyor olabilir, Tom Holland’da Apple TV için yeni programı The Crowded Room’un çekimlerinin ardından oyunculuğa biraz ara verme arzusunu dile getirdi. Garfield’ın oyunculuk dünyasına ne zaman döneceği veya hayranların Amazing Spider-Man 3 dileklerini gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği tam olarak belli değil, ancak şimdilik seyirciler onu Under the Banner of Heaven’da izleyebilirler.