Andrew Garfield, Spider-Man: No Way Home setindeki dedikodulu fotoğrafına, bunun photoshop olduğunu söyleyerek yanı verdi. Garfield, hayranların büyük ölçüde hem kendisinin hem de Tobey Maguire’ın görüneceğini doğrulamış gibi davranmasına rağmen, yaklaşmakta olan Tom Holland liderliğindeki MCU Spider-Man filmine katılımını reddetmeye devam etti. Alfred Molina, Spider-Man: No Way Home’un ilk fragmanında boy gösterirken, Jamie Foxx’tan Electro ve Willem Dafoe’den Green Goblin’in de rol aldığına dair ipuçları verildi.

Jimmy Fallon ile Tonight Show’da bir görünüm sırasında, sunucu tarafından Garfield’a yayınlanan resmi görüp görmediği soruldu. İlk başta resmi gördüğünü inkar etse de, sonunda pes etti ve fotoğrafları gördüğünü söyledi. Garfield “Duydum,” “Ve gördüm diyerek konuşmasına devam etti. Ardından “bu bir photoshop dedi” Seyirci hayal kırıklığı ulumalarıyla tepki verince oyuncu “ Beklentileri yönetmeye çalışıyorum” dedi.

Garfield’ın bu noktada, aynı soruyla tekrar tekrar yüzleşmeyi bırakabilmesi için görünüp görünmediğini doğrulamak, Sony veya Marvel için neredeyse daha kolay olacak gibi görünüyor. Ne yazık ki, stüdyolar muhtemelen bu açıklamayı bir sonraki fragmana hatta filmin kendisine saklıyorlar, ancak Garfield’ın da belirttiği gibi, film için beklentiler çok yüksek ve eğer gerçekten içinde değilse, o zaman büyük bir hayal kırıklığı olması kaçınılmaz. Bir oyuncunun üst üste filmde olmadığını net bir şekilde belirtmesi gerçek söylediği anlamına gelebilir.

Spider-Man için beklentiler son aylarda hayal edilemez seviyelere ulaştı. Muhtemelen Avengers: Endgame’den bu yana en çok beklenen MCU filmi. Hatta Spider-Man: No Way Home’un fragmanı, daha önce Endgame’de tutulan fragman rekorlarını bile kırdı. Yine de, Garfield şimdilik şirketin bu sorularını elinde tutmaya devam edecek, filmin vizyona girmesine sadece üç ay kala, cevaplar yakında gelecek ve oyuncu muhtemelen bu soruları cevaplamayı bırakması gerektiği için rahatlayacak.

Bir Başka Röportaj Daha

Geçtiğimiz günlerde Newsweek ile röportaj yapan aktör Üç Örümcek Adam’ı bir arada görmenin heyecan verici bir fikir olduğunu kabul ederken, No Way Home’un tüm spekülasyonlar nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı olacağı düşüncesinden bahsetti.  Garfield bu noktada inkar etmeye devam etmek ve olayların gelişimini izlemek dışında yapabileceği hiçbir şey olmadığını söylüyor. Dediklerine bir göz atın:

İnsanların biraz takıntılı olması heyecan verici, orada olup bitenleri bilmeseydim ben de öyle olurdum. Ama neler olduğunu biliyorum ve korkarım ki bu düşünce insanlar için hayal kırıklığı yaratacak. Ne yapabilirim? İnsanların hayal kırıklığına uğramasına izin mi vermeliyim? İnsanların kendi duygularına sahip olmalarına karışamam, başkalarının deneyimlerini hafifletemem veya kontrol edemem. Bu benim pratiğim. Yani kendileri için bir beklenti yaratmak istiyorlarsa yaratsınlar. Bu onlara kalmış bir şey.

Peki ya Filmde Olacak Mı?

Yorumlarıyla ilgili en ilginç olan şey, Garfield’ın No Way Home ile  “neler olduğunu” bildiğine dair ipuçları vermesidir. Marvel, bu konuda çok hassas ve gizlidir. Stüdyo, en çok beklenen gelecek filmlerinden birinin konusunun bu kadar gevşek bir şekilde ele geçirilmesine izin vermezdi. Garfield’ın yalan söylemesi, yanlışlıkla katılımını ima etmesi çok olası gibi gözüküyor.

Tobey Magiure’nin tarafında ise olaylar daha sessiz bir şekilde ilerliyor. Şimdilik net olarak gördüğümüz şey Garfield’ın filmde rol almadığı. Film hakkında bilgi sahibi olduğu kesin, ancak hayranların emin olamadığı şey kimin doğru söylediği. Marvel’ın ise bu kadar yüksek bir beklentiyi hiçe sayacağını düşünmek istemiyoruz.

Kendi görüşümüzü söyleyecek olursak, ortaya çıkan görüntüler ve bu görüntülerin telif hakkı ihlaliyle kaldırılması, Dr. Octopus’un Tom Holland-Spiderman karakterini tanımaması, Tobey Magiure ve Holland’ın aynı takım elbiseyi giymesi gibi elde tutulacak birçok madde var. Bu üç Spiderman’den birinin olmadığını düşünmek ana temanın işleyişini yüksek ihtimalle bozar. Uzun lafın kısası eski karakterlerin filmde olacağını düşünüyoruz, ancak siz yinede de herşeye hazırlıklı olun.