Jon Watts ve Tom Holland filminin vizyona girmesi, gişe rekorları kırması ve en önemlisi tatmin edici bir hikaye vaadini yerine getirmesinin üzerinden bir aydan kısa bir süre geçti. Hayranların bu denli sevmesinin büyük bir nedeni ise, Garfield ve Tobey Maguire’ın filmde Tom Holland’a eşlik etmesinden kaynaklanıyor.

Garfield, Happy Sad Confused podcast’inde konuştuğu sırada Spider-Man: No Way Home’a katılma konusundaki ilk konuşmaların nasıl sonuçlandığını açıkladı. Aktör, filmin hikayesi hakkında bilgilendirildiğinde ortada henüz senaryo anlatımı yoktu. Sonunda film hakkında bazı kısımlarda bilgi edindiğini ve Peter Parker’ın MJ’yi düşmekten kurtardığı sahnenin, ona karakterinin The Amazing Spider-Man 2’de Gwen’i kurtarmaktaki başarısızlığını hatırlattığı için gözüne çarptığını söyledi. O derin anı fark ettikten sonra filmi yapmamanın hiçbir yolu olmadığını söyleyerek projeye katılacağını söyledi.

“Bana sundukları hikayede ana imaj, MJ’yi yakalamaktı. Bu sahne gördüğüm ilk sayfalardaydı ve ‘Bunu yapmamanın bir yolu yok’ dedim, çünkü bu benim için çok derin. Küçük kardeşimi farklı evrendeki aynı kaderden kurtarıyorum. Eğer o portal açılmasaydı ve benim Peter Parker’ım o anda orada olmasaydı, onun da aynı kaderi paylaşacağı tartışılabilir bir konuydu.

MJ’in Spider-Man: No Way Home’un üçüncü perdesi sırasında düşen sahnesi, filmin pazarlamasında belirgin bir şekilde kullanıldı ve hayranlar, Gwen’in The Amazing Spider-Man 2’deki trajik ölümüne ne kadar benzer olduğuna dikkat çektiler. Garfield’ın mükemmel performansı ise karakterin geçmiş duygusunu güzel bir şekilde yansıttı. Son olarak filme dönmesine neden olarak bu sahneyi belirten oyuncu hikayeden gerçekten etkilendiğinide belirtti.