Oyuncu Andy Serkis’e göre Batman bir başyapıt olacak. İngiliz aktör, kendisini Maymunlar Cehennemi yönetmeni Matt Reevesile ile yeniden bir araya getiren DC Genişletilmiş Evren filminde Alfred Pennyworth’ü canlandırıyor. Pandemi ile ilgili gecikmelerden sonra Batman’in 4 Mart 2022’de ABD’de geniş çapta yayınlanması planlanıyor.

DC, çalkantılı çıkış tarihlerine yabancı değil. Bu solo çıkış, ilk konseptinden önemli ölçüde değişti. Başlangıçta Ben Affleck, yazar ve yönetmen olarak görev yaparken Batman olarak geri dönecekti ancak 2019’un başlarında resmen projeden tamamen ayrılana kadar katılımını kademeli olarak azalttı. Bunun yerine Robert Pattinson seriye can katmaya devam edecek.

THR’ye ait bir törende konuşma yapan Serkis filmin özel olacağına inanıyor. Bruce Wayne’in sadık uşağı rolü hakkında fazla bir şey söyleyemediğini itiraf etti ancak Reeves ve diğer Planet of the Apes meslektaşlarıyla The Batman’de tekrar çalışma şansına sahip olmanın heyecanını dile getirdi. Yönetmenin projeye yaptığı yatırım ile bu filmin bir başyapıt olacağını neredeyse garanti ediyor gibi gözüküyor.

Serkis, Batman için oldukça iddialı ve hayranlar Reeves’in filminin tam bir başyapıt olmasını gerçekten istese de çoğu halen şüpheci. Özellikle Zack Snyder’ın Justice League’inin ardındaki ivmenin Affleck’in portresine karşı bir önyargı yaratması muhtemelken, sevilen kanunsuz kişinin yeni bir yorumunun nasıl karşılanacağını bilmek imkansız. Şimdilik oyuncunun söylediklerinden başka bir şeye inanma şansımız yok.