2020 Disney Yatırımcı Günü’nde duyurulan Oyuncak Hikayesi’nin yan ürünü Lightyear, Angus MacLane’in yönettiği serinin ortak yaratıcısı Pete Docter’dan geliyor.

Lightyear, Toy Story filmlerinden aksiyon figürüne ilham vermeye devam edecek olan kahraman Buzz Lightyear için bir başlangıç ​​hikayesi olacak. Film, Buzz’ı, Yıldız Komutanlığının diğer üyeleriyle birlikte yabancı bir gezegende mahsur kalan ve Kötü İmparator Zurg’ın güçlerine karşı savaşırken herkesi eve geri döndürmenin bir yolunu bulması gereken bir çaylak test pilotu olarak rol alacak. Filmin vizyona girmesine sadece birkaç ay kala ise Pixar Lightyear’a yeni görünümler sunuyor.

Yeni Işıkyılı posteri ve görüntüleri, Buzz’ın Space Ranger ekibine ve galaksiler arası maceralarına dair bazı ilginç bilgiler sunuyor. Toy Story spin- off’unun hem yeni fragmanı hem de önceki görüntüleri, Chris Evans’ın başlı başına uzay yolculuğuna çıkan kahramanına işaret ediyor, ancak yeni görüntüler genç kahramana bir grup hırslı acemininde yarrdım ettiğini gösteriyor.

Filmin 17 Haziran’da sinemalarda vizyona girmesiyle Lightyear için bekleyiş artık sona erecek.