Yönetmen James Wan, devam filmi Aquaman and the Lost Kingdom’ın orijinalinden daha olgun olduğunu ancak yine de serinin yerleşik eğlence anlayışını koruduğunu açıkladı. Devam filmi Momoa’nın baş rolüne geri dönmesi ve Amber Heard, Patrick Wilson, Temuera Morrison, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, Willem Dafoe ve Yahya Abdul-Mateen II’nin de rollerini yeniden canlandırması ile Atlantis’i ve yeni yerleri daha fazla keşfetmeye ayarlandı.

Aquaman and the Lost Kingdom’ın 16 Aralık 2022’de vizyona girmesi planlanıyor. Devam filminin çekimleri tamamlanmış olsa da konusu hakkında çok az şey biliniyor. DC FanDome sırasında yönetmen Wan, filmi Justice League serüvenine benzer “ dünyayı dolaşan bir hikaye ” olarak nitelendirdi. Aynı günün kamera arkası videosunda Momoa, “ilk seferki gibi eğlenceli bir macera olacak” dedi.

Total Film ile yakın tarihli bir röportajda Wan, Aquaman and the Lost Kingdom’ın farklı bir ton içereceğini söyledi. Yönetmen buna “ [Aquaman’dan] daha olgun ama yine de eğlencesini koruyan bir film ” dedi. Aynı konuşmada Yapımcı Peter Safran’da buna benzer bir şekilde konuştu.

Filmin yine PG-13 derecesine sahip olacağı biliniyor. Ancak Zack Snyder’ın R dereceli Adalet Ligi’nde Momoa’nın Arthur Curry olarak en iyi performansını ortaya koyduğunu düşünenlerde var. Bununla birlikte bu filmin başarısının DCEU’nun yönü üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını göreceğiz. Ne de olsa orijinal filmin 1,1 milyar dolarlık gişe hasılatı sonrasında stüdyo Wan’ın vizyonuna çok güveniyor.