Aquaman’in 2018’deki başarısına rağmen, Aquaman 2, yönetmen ve oyuncu kadrosunun başka projeleri tamamlaması gerektiği için Aralık 2022’ye kadar vizyona girmeyecek. Baş karakter olarak Jason Momoa’nın oynadığı yönetmen James Wan’ın Aquaman’i DC Genişletilmiş Evren için bir başlangıçtı. Aquaman sadece oldukça olumlu eleştiriler almakla kalmadı, aynı zamanda dünya çapında 1 milyar doları aşan bir rekor kırdı ve onu DCEU’da şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan film yaptı.

Aquaman’in başarısı nedeniyle, Warner Bros.’un devam filmini onaylaması çok uzun sürmedi. Resmi vizyon tarihini 16 Aralık 2022 olarak belirlemesiyle devam filmiyle ilgili görüşmeler hızla ilerledi. İlk filmin kadrosunun çoğunluğu, Mera’yı oynayan ve role hazırlanırken spor salonunda yoğun bir şekilde antrenman yapan Amber Heard dahil olmak üzere, birçok karakter devam filmi için onay aldı.

Devam filminin çıkış tarihi 2022’nin sonu olarak belirlenirken, Aquaman 2, Wan’ın yönetmenliğe geri döneceği onaylandıktan yaklaşık bir yıl sonra resmen Temmuz 2021’de çekimlere başladı. Ancak dört yıl boyunca sessiz kalınması bir süper kahraman filmi için alışılmadık bir boşluktur. Fakat DC’deki diğer filmler dört yıllık bekleyişten kısmen sorumlu.
Basitçe söylemek gerekirse, Aquaman 2 çıkış tarihine neredeyse hiç yer verilmedi. DC, son iki yılda Birds of Prey, Wonder Woman 1984, The Suicide Squad’ın piyasaya sürülmesiyle kalabalık bir çıkış listesi yaşadı. (The Batman filmini unutmayalım.) Eğer Aquaman 2 genellikle iki ila üç yılda çıkan bir süper kahraman filmi olsaydı, takvimde tek mantıklı nokta Aralık 2020 olurdu. Ancak DC VFX’e o kadar güveniyor ki, uygulanması ve sonuçlandırılmasının aylar aldığını söyledi.

Sıkışık çıkış listesinin yanı sıra, Wan’ın yoğun programı Aquaman ve Kayıp Krallık’ın gecikmesine neden oldu. Wan, 10 Eylül 2021’de vizyona girmesi planlanan Jake Abel, Michole Briana White, Annabelle Wallis ve Maddie Hasson’ın başrollerini paylaştığı bir korku filmi olan Malignant’ın yazımı ve yönetmenliğini üstlendi. Wan ayrıca Chris Rock’ın Testere filmi ve The Conjuring’in de yapımcılığını yaptı, ayrıca Mortal Kombat ve Netflix’in The Magic Order’ı dahil olmak üzere Wan’ın tüm bu projelerde parmağı var. İşin içinde Wan’ın ikinci bir Aquaman filmini aceleye getirmek istememesi de var. Bir diğer neden, dünya çapında üretim kesintileri yaşatan salgın yüzünden Aquaman 2’yi 2020’de çekmenin mümkün olmamasıydı.

Aradan geçen uzun zamana rağmen, Aquaman filmleri arasında dört yıllık bir bekleyiş, kılık değiştirmiş bir nimet olabilir. Fazladan zaman, Wan’ın kendisini tamamen Aquaman evrenine kaptırmadan önce diğer projelerini bitirmesine izin verdi. Son kez hatırlatalım, film 16 Aralık 2022’de sinemalarda yayınlanacak.

Kaynak: gossipchimp.com

SONRAKİ:

DİSNEY, SCARLETT JOHANSSON’IN BLACK WİDOW DAVASINDA YARGILANMAKTAN KAÇIYOR