Aquaman ve Kayıp Krallık yönetmeni James Wan, DC filminin neden üst üste ertelendiğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. En büyük DC filminin devamı olmasına rağmen Aquaman 2’nin sinemalara gelmesi beklenenden çok daha uzun sürdü. Film için hikaye gibi detaylar hala gizli tutuluyor ancak oyuncu kadrosu olarak Amber Heard, Patrick Wilson ve Yahya Abdul-Mateen II dahil olmak üzere ilk filmin kadrosunun çoğu geri dönecek.

İlk Aquaman Aralık 2018’de piyasaya sürüldü ve 1,14 milyar dolar kazanarak dünya çapında büyük bir ses getirdi. Bir devam filmi kısa bir süre sonra resmi olarak geliştirilmeye başlandı ve Aralık 2022’de galasının gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Tüm hesaplara göre bu yıl sonunda çıkış yapacaktı, ancak büyük bir hayal kırıklığı yaratan Warner Bros., bu haftanın başlarında yeni yayın programını duyurdu. Black Adam dahil olmak üzere birçok film ertelendi.

Filmin yönetmeni James Wan, konuya biraz daha ışık tuttu. Yönetmen çıkış tarihi değişikliğinin ardından sosyal medyada paylaşımlarda bulundu ve hayranlarına filmin VFX süreci hakkında bilgi verdi. Wan, “bu şeyi doğru yapmak için gereken fazladan zamana ihtiyacı olduğunu” söyledi. Ona göre Aquaman 2’nin neredeyse tamamı görsel efektlerden oluşuyor ve şimdiye kadar yaratılanlar karşısında şaşkına dönmüş olsa da, daha yapılması gereken çok iş olduğunu belirtiyor.

Bu gecikme devam filminin ilk filmden sadece dört yıl sonra geldiğini gösteriyor, bunun zaten kısa olması beklenmiyordu ancak yine de izleyicilerin umduğundan daha uzun bir süre. Ayrıca bu kararla beraber Aquaman 2, merakla beklenen Avatar 2 ile rekabet etmek zorunda kalmayacak.

Wan’ın Aquaman 2 VFX yorumu aksiyonun çoğunun su altında gerçekleşeceğini ima ediyor, bu belki de başlığı düşünüldüğünde çok da şaşırtıcı değil. Film Arthur’un dünyasının en derinlerini gerçekten keşfedecek birçok unsur barındıracak ve bu yüzden mükemmel olması daha fazla zaman alacaksa herkes seve seve beklemeye şimdiden hazır.