Jason Momoa, çocuklarını onun izinden gitmekten ve eğlence sektörüne katılmaktan vazgeçirmek için “elinden geleni yapacağını” söyledi.

Jason Momoa bir aktör olarak başarıya ulaşmış olabilir, ancak Aquaman’in yıldızı, çocuklarının ayak izlerini takip etmesini istemiyor. 42 yaşındaki Momoa, gençken modellik ve oyunculuk yapmaya başladı. İlk büyük çıkışını Game of Thrones’un ilk iki sezonunda Khal Drogo rolünü üstlendiğinde aldı. HBO şovunda göründüğünden beri Discovery Channel’s Frontier ve Apple TV’s See gibi dizilerde başrol oynadı.

2018’de solo filminde süper kahramanı oynadı ve gelecek devam filmi Aquaman and the Lost Kingdom’da bu rolü tekrar oynayacak. Merakla beklenen devam filmi, aynı zamanda Atlantis’in kralı olan Justice League üyesinin hikayesini genişletecek.

Aquaman filmi Momoa’yı Hollywood kariyerinin zirvesine taşıdı. Ancak aktör, ET ile yakın tarihli bir röportajda, çocuklarının hiçbirinin kariyer yolunu izlemesini istemediğini söyledi. Momoa ve eşi aktris Lisa Bonet’in iki çocukları var: Lola, (14) ve Nakoa Wolf, (12) Game of Thrones yıldızına göre, çocuklarından biri zaten oyunculukla ilgileniyor, ancak momoa hırsı teşvik etmek için hiçbir şey yapmıyor. Aksine “onları bunun dışında tutmak için elinden gelenin en iyisini yapacağını” söyledi. Momoa’nın dedikleri şu şekilde:

Hikâye anlatıcılığını seviyorum, teatral şeyleri seviyorum, yönetmenliği ve film yapmayı seviyorum ama bilirsiniz, onların gerçekten başka şeylere yönelmelerini istiyorum. Eğer gerçekten istiyorlarsa, belki ama oyunculuk yapmalarını istemiyorum. Benim için çok zor ve bu baskıya sahip olmalarını istemiyorum. Ben sertim, üstesinden gelebilirim, ama sevdiğim birini buna sokmak istemem.

Momoa, kameranın arkasındaki diğer yolları araştırdığını da sözlerine ekledi. Aquaman rolünü üstlenmeden önce, birkaç küçük film yazıp yönetti. Ayrıca yakında çıkacak olan Netflix aksiyon gerilim filmi Sweet Girl’de dahil olmak üzere birçok filmin yapımcılığını üstlendi.

Momoa bu fikre karşı olsa da, İlginç bir şekilde ailesi yetenekli sanatçılarla çevrilidir. Tereddüt etmesine rağmen Aquaman 2 yıldızı, oyunculuk soyunun çocuklarında da derinlere indiğini inkar edemez.

Kaynak: screenrant.com