Marvel Studios’un planladığı Disney+ dizilerinin çoğu gerçekleşirken Armor Wars bir süredir geliştirme aşamasında kaldı. 2020’de duyurulmasına rağmen 2022’ye kadar James Rhodes’un yan dizisi hakkında güncellemeler ortaya çıkmadı.

Disney+ dramasının Secret Invasion olaylarından sonra gerçekleşeceği doğrulanmıştı. Marvel Studios, San Diego Comic-Con’da 5 ve 6. Aşamalar için planlarını açıklarken diziye duyuruların hiçbirinde yer vermedi. Bu ayın başlarında yapılan bir röportajda Cheadle’a göre ana Zırh Savaşları hikayelerinden biri Tony’nin Stark teknolojisinin ortaya çıkmasıyla ilgili olacaktı ve yanlış insanların bunu ele geçirmesini önlemeye çalışmasını konu alacaktı.

Tüm bunlara rağmen Armor Wars Marvel Stüdyolarında büyük bir sarsıntı geçirdi ve The Hollywood Reporter, uzun metrajlı bir film olarak yeniden düzenlendiğini açıkladı. Stüdyo kendini “hikayeyi doğru bir şekilde anlatmaya” adamıştı ve bu onların 6 bölümlük bir dizi yerine bir filmin daha iyi bir seçenek olacağını anlamalarına yol açtı. Baş yazar Yassir Lester ekibe hala bağlı ve filmin senaryosunu yazacak.

Armor Wars’ın Film Olması MCU’yu Nasıl Etkiler

Zırh Savaşları’nın tekrar ertelenmesi başlı başına bir sorun olsa da, onu bir film yapma kararı potansiyel olarak fayda sağlayabilir. War Machine çok sayıda MCU filminde yer almasına rağmen çeşitli hikayelerde asla ön saflarda yer almadı. Disney+’dan sinemaya geçiş fikri nedeniyle Zırh Savaşlarının ne kadar süreyle erteleneceği belirsizliğini koruyor. Secret Invasion’dan sonra yer almasına rağmen, Marvel Aşama 5’te mantıklı bir pencere bulamazsa Aşama 6’ya ertelenmek zorunda kalabilir.