2019’da prömiyeri yapılan ve Anthony-Joe Russo ikilisi tarafından yönetilen Avengers: Endgame, MCU’daki 22. film ve Infinity Saga’nın destansı doruk noktası olarak görülüyor. Kısacası bu film Avengers: Infinity War’ın ardından evren nüfusunun yarısı yok edildikten sonra hasarı geri almaya ve bir zaman yolculuğu yaparak herkesi geri getirmeye çalışırken hayatta kalan kahramanları takip eder.

Avengers: Endgame, Sanders’ın rafa kaldırılmış olan nihai konsept sanatını paylaştığı Marvel Sinematik Evreni’ndeki tek film değil. Sanatçının geçmişte paylaştığı şeylerden öne çıkanlardan bazıları, WandaVision için Vision’ın iki alternatif versiyonunu ve Spider-Man: No Way Home’dan Green Goblin’in çeşitli resimlerini içeriyor.

Görüntüler Mk50 zırhının şık ve daha geliştirilmiş bir versiyonunu sergiliyor. Tasarımcıya göre “Orijinal planda sıvı metal tasarımının Mk50’ye bir ‘yazılım yükseltmesiyle eklenmesi ve temelde onu yenilemekti. Ancak yaratıcı ekip sonunda Mk85 takımının tamamen yeni bir versiyonunu kullanmaya karar verdi.

Avengers: Endgame’in yayınlanmasından bu yana Saunders gibi filmde çalışan birçok kişi yapımla ilgili kamera arkası bilgilerini paylaştı. Son zamanlarda aktör Gwyneth Paltrow, çekimler arasında onun ve Downey Jr.’ın birkaç fotoğrafını paylaştı ve aktör Sebastian Stan, geçmiş genel çekim deneyimini “gerçekten, biraz zor” olarak nitelendirdi. Sizler bu konsept Iron Man zırhını nasıl buldunuz?