Russo kardeşler, 2014 yılında Captain America: The Winter Soldier ile Marvel Sinematik Evrenine katıldılar ve 2016’nın devamı olan Captain America: Civil War ile seriyi devam ettirdiler. Bu iki filmin, özellikle de konusu büyük bir ekip kurma olan ikinci filmin başarısı, Russo kardeşlerin tüm zamanların en başarılı filmlerinden ikisi olan Avengers: Infinity War ve Endgame’in yönetmenleri olarak seçilmesiyle sonuçlandı.

Nisan 2019’da piyasaya sürülen Endgame, Infinity Saga’nın destansı bir sonucuydu. 3 saatlik bir süre ve bir uzun metrajlı film için şimdiye kadar bir araya getirilmiş en etkileyici topluluk oyuncularından birine sahip olan Endgame, Iron Man, Captain America ve Black Widow dahil olmak üzere orijinal Yenilmezler için birkaç hikaye devrini kapattı. Endgame üç yıl önce vizyona girmiş olsa da, hayranların hala MCU filmi hakkında potansiyel olarak daha uzun bir kurgu gelecek mi gibi soruları var.

Yeni bir röportajda ​​yer alan Russo kardeşler, Endgame’in hikayesini sürdüren 6 saatlik bir bölümünün yayınlanmasıyla ilgili bir soruyu yanıtladı. Anthony, “Infinity War ve Endgame’in yönetmen kurgusunun” muhtemelen 6 saat süreceğini söylüyor, ancak Joe, Endgame’in şimdiye kadarki en uzun kurgusunun 3 saat 40 dakika olduğunu açıklıyor. Joe, fazladan 40 dakikanın kesilmesini tamamen doğru bir karar olarak onayladığını ve bu nedenle sinema versiyonunda aslında yönetmen kurgusu olduğunu söyledi.

Peki Ya Neden Yayınlanmıyor?

Bugüne kadar MCU filmlerinin herhangi bir yönetmen tarafından basit bir nedenden dolayı kesilmesi söz konusu olmamıştı, sadece gerekli değildi. Genellikle Zack Snyder’ın Justice League örneğinde olduğu gibi, orijinal kurgu hayranlar tarafından etkisiz veya eksik olarak kabul edildiğinde genişletilmiş bir yönetmen kurgusu yayınlanır. Böylece hayranların ilgisi artmış ve beğenilme şansı daha yüksek bir iş ortaya çıkmış olur.

Ancak Endgame, eleştirmenler ve hayranlar tarafından evrensel düzeyde sevildi ve yalnızca Avatar’ın ardından tüm zamanların en yüksek hasılat yapan ikinci filmi olarak kayıtlara geçti. Marvel’ın Endgame yönetmen kurgusunu yayınlaması için neredeyse hiçbir iyi nedeni yok, özellikle de kısaltılmış 3 saatlik sinema versiyonu Russo kardeşlerin tercih ettiği kurgu olduğundan. Varsayımsal 4 saatlik bir kurgunun hangi ek görüntüleri içerebileceğini merak edenler için, Avengers: Endgame’in silinen sahnelerinden birkaçı çevrimiçi olarak zaten yayınlandı.