Avengers: Endgame’in Disney+’ta yayınlanan yeni IMAX versiyonu, hayranların Iron Man’in son konuşması sırasında hem Kaptan Amerika’nın hem de Thor’un bulunduğunu fark etmelerine yol açtı. Joe ve Anthony Russo’nun Infinity Saga’yı 2019 Marvel Studios filmiyle tamamlamasının üzerinden neredeyse üç yıl geçti. Bir dönemin sonu olduğu fikrini daha da ileriye taşımak için film, MCU’nun açılış kahramanı da dahil olmak üzere bazı orijinal karakterlere veda etmemizi sağladı.

Iron Man’in ölümünün ardından tüm MCU karakterleri, özel cenaze töreni için göl kenarındaki bir yerde toplandı. Tony, bu savaştan sağ çıkamazsa diye bir veda konuşması kaydetmişti ve hologram videosu ailesi, en yakın arkadaşları için oynatıldı. Şimdi bakıldığında, pek çok izleyici kolayca fark edebilir ancak binlerce hayran normal sinema salonlarında Thor ve Kaptan Amerika’nın bu sahnede varolduğundan habersiz olduğunu belirtti.

Gönderiyi göremiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayın.

Hologram mesajı, Tony’nin Avengers: Endgame’deki zaman yolculuğu sırasında işler iyi gitmemesi durumunda bir veda mesajı bırakma şekliydi. İlk sahne, Pepper ve Morgan’ı odak noktası olarak alıyordu. Arka planda Captain America ve Thor vardı ve onlar her zaman oradayken Avengers: Endgame’in IMAX olmayan versiyonları tam olarak göstermedi. Bunun yerine, yalnızca boyundan aşağısını öne çıkardı ve bu da onları kolayca gözden kaçılabilir hale getirdi. İleriki dönemlerde Iron Man’i bir daha görme şansına sahip olabilirmiyiz bilmiyoruz. Ancak bıraktığı mirası MCU’da hala yaşıyor.