Avengers, tam olarak doğru yapılması için çok çalışmaya ihtiyaç duyan bir filmdi ve son sürümden neden bu kadar çok sahnenin kesildiğini açıklıyordu. 2012’de vizyona giren Marvel Studios’un ilk topluluk filmi, yıllar sonra bile hayranların favorisi olmaya devam ediyor. Tüm MCU aşama 1 kahramanlarının ilk kez bir araya geldiğini görmenin verdiği heyecan ve fantastik temposu bir yana, tekrar izlenme değeri yüksek olan bir filmdi. Film bu kadar sevilse de, çeşitli nedenlerle sinemaya gidemeyen birçok sahne çekildi.

Yönetmen Joss Whedon, The Avengers için yaptığı orijinal kurgunun üç saatten fazla sürdüğünü açıkladı. Düzenlendikten sonra 2 saat 25 dakikaya indi, bu da çektiklerinin önemli bir bölümünün büyük ekrana çıkamadığı anlamına geliyor. İşte silinen sahneler.

Maria Hill’in Alternatif Açılış Sahnesi

Başlangıçta, SHIELD operatörü Maria Hill, filmin gerçek sonunu etkilemesede, anlatının yıkılan New York çekimleriyle nasıl sonuçlanacağını önizlemesi gereken The Avengers açılış sekansında yer alacaktı. Whedon’a göre, bu sahne çok uzun olduğu için sinema versiyonundan çıkarıldı. Yönetmen, izleyicilerin Hill’in kim olduğunu hâlâ bilmediğini, bu yüzden filme onunla başlamanın garip olduğunu söyledi.

Kaptan Amerika Modern Dünyayı Öğreniyor

Avengers ayrıca, Kaptan Amerika’nın modern dünya hakkında daha fazla şey öğrendiği bir sahneye sahipti. Kaptan Amerika Stark Binası manzarası olan bir kafeye oturur. Whedon, Steve Rogers’ın ne kadar yersiz hissettiğini gösteren bu uzun sekansı kaldırmayı düşünür ve kaldırır.

Loki’nin Uzatılmış Konuşması

Silinen başka bir sahnede Loki, New York’u ele geçirme girişimi için kendisine ödünç verilecek olan Chitauri hakkında The Other ile konuştuğunu gördük. Sahne biraz fazla yavaş ve hikayeye bir şey eklemeden devam ediyordu.

Black Widow Hulk’tan Kaçıyor

Hulk’un Hellicarrier’daki öfkesi sırasında, Black Widow, SHIELD ajanları ateş etmeye başlayana kadar yeşil öfkeli canavardan kaçarken görülür. Marvel Studios’un Whedon’un üç saatlik çalışma süresini azaltmak için çalışmak zorunda olduğu düşünülürse, anlamsız görüntüleri kesmeye çalıştıkları mantıklıydı.

Bruce Banner Ve Güvenlik Görevlisi Arasındaki Uzatılmış Konuşma

Bruce bir güvenlik görevlisinin onu bulduğu bir depoya düşer, ve konuşmaya başlarlar. Whedon, konuşma metinlerinin tamamının 12 sayfa uzunluğunda olduğunu söyledi. Zaman kısıtlamaları göz önüne alındığında, bu sahnenin gerçekten küçültülmesi gerekiyordu.

Kaptan Amerika Bir Aileyi Kurtarır

Yenilmezler’in son savaşındaki bir bölüm, Kaptan Amerika’nın New York Savaşı’nın ortasında araçlarında mahsur kalan bir aileyi kurtardığını gösteriyordu. Silinen bu sahne, parlak bir VFX çalışmasına sahip değildi, bu yüzden eninde sonunda onu kesmek zorunda kalacaklarını biliyor olabilirler. Bunların yanında silinen birkaç sahne daha bulunuyor, ancak şimdilik en merak edilenleri bunlar.

SONRAKİ:

NETFLİX BOB ROSS HAYRANLARINI NEDEN TROLLEDİ?