She-Hulk: Attorney at Law’ın yakın zamanda çıkmasıyla birlikte MCU’ya bir başka süper kahraman daha eklendi ve 2025 için planlanan ekibin etrafında yeri alması bekleniyor.

The Avengers’ın mevcut üyelerinin hepsi seri boyunca kahramanca anlar yaşadılar, fakat neredeyse hepsi bazı büyük hatalar yaptı. İyilik yapmayı öğrenme sürecinin bir parçasıyla beraber kötü kararlar vermiş olsalar da, neredeyse hepsi günün sonunda çözüldü ve bizim aklımızda sadece yanlışları kaldı. Gelin bunlara bir göz atalım.

Spider-Man – Doktor Strange’in Büyüsünü Durdurmak

Örümcek Adam hala bir çocuk olmasına rağmen çoğunlukla süper kahraman rolünde büyük başarılar elde etti. Ne yazık ki Örümcek, Staten Island feribotunda suçlularla uğraşma seçiminden Mysterio’ya güvenme ve ona EDITH’e erişim izni verme kararına kadar bazı önemli hatalar yaptı.

Bunlara rağmen Spider-Man: No Way Home’da olanların üstesinden gelmek zor. Peter, arkadaşlarına yardım etme amacıyla Örümcek Adam olduğunu unutturduğu bir büyü için Doctor Strange’e gitti, ancak büyüyü sürekli olarak kesintiye uğratarak bozulmasına neden oldu. Bu tarz olaylar yaşanmadığı takdirde ortada herhangi bir hikayenin olmayacağınıda biliyoruz, fakat bugünkü konumuz yaptıkları hatalar.

Doctor Strange – Wanda’dan Yardım İstemek

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta popüler kahraman, boyutlararası tehditleri peşinden getiren genç karakter America Chavez’e yardım etmeye çalıştı. Strange işin içinde büyücülük olduğunu fark etti ve yardım için Wanda Maximoff’a gitti, ancak başından beri America’nın peşinde olanın Wanda olduğunu öğrendi.

Strange’in Wanda’nın kötü niyetli olduğunu bilmediği iddia edilebilirken, Wanda’nın Westview’de yaptıklarının kesinlikle farkında olduğu bir gerçek. Onun muazzam üzüntüsünden dolayı etrafındaki herkes için bir tehlike olduğunu anlamak yerine sadece ondan yardım istemeyi seçti.

Hulk – Kendini Öldürmeye Çalışmak

Bu olay MCU’da hiç görülmemiş bir şey olsa da, Bruce Banner tarafından The Avengers’da bahsedilmiştir. Bruce burada nasıl alçaldığını ve nasıl bir çıkış yolu bulmak istediğini tartışıyordu, bu yüzden her şeyi bitirmek için ağzına bir silah dayadı ve tetiği çekti. Zor durumda olduğu gerçeği anlaşılabilir olsa da, bu Bruce tarafından iyi bir karar değildi.

Thor – Kafaya İsabet Almaması

Kötü nam salmış asabi karakterimiz Thor, uzun yaşamı boyunca aceleci kararlar vermiş biridir. MCU’daki ilk sahnelerinden biri, yapmaması tavsiye edildikten hemen sonra Frost Giants ile bir savaş içerisine girmesidir.

Elbette en kötü kararı, Avengers: Infinity War’ın sonunda Thanos’u Sonsuzluk Taşlarını kullanmadan önce öldürme şansı bulduğunda geldi. Thor, Thanos’un söylediği gibi Stormbreaker ile kafaya isabet alabilirdi, ancak onun yerine göğsüne vurmayı tercih etti.

Iron Man – Ultron’u Yaratmak

Ultron, Avengers’ı ve dünyanın geri kalanını yok etmeye kararlı olan kendi kişisel varlığı haline geldiğinden, bu hareket Tony’e maliyetli olmuştu. Thor ve diğer Yenilmezler, Tony’nin kibir ve korkusunun birleşiminin onu büyük bir hata yapmaya ittiğini film boyunca çokça belirtmişlerdi.