Eternals yıldızı Richard Madden, karakteri Ikaris’in Avengers’a liderlik edebileceğine ve ekibin komutasını almak için doğru özelliklere sahip olduğuna inanıyor. Madden, Chloé Zhao’nun yaklaşan 4. Aşama filminde, insanlığı sapkınlardan korumak için yeniden bir araya gelirken, MCU’nun ölümsüz uzaylılardan oluşan ekibinin liderini oynuyor.

Madden’ın Ikaris’i uçabilen ve gözlerinden ışınlar yayan kozmik enerjili takımın ağır toplarından biridir. Eternals’ın geri kalanı gibi, Ikaris de Avengers: Endgame olaylarının tetiklenmesinden sonra gölgelerden çıkıyor ve insanlığı koruma görevine geri dönüyor. Madden yakın tarihli bir röportajda durumla ilgili kendi görüşlerini söyledi.

Madden, Ikaris’in iyi bir lider ve iyi bir asker olduğunu, takıma liderlik etmek için gerekli olan biri varsa, o zaman rol için iyi olacağını açıkladı. Madden daha sonra emin olmadığını yineledi ve bunu tahmin edemediğini belirtti. Madden’in dediklerine bir göz atalım:

“Onun iyi bir lider ve iyi bir asker olduğunu biliyorum. Yenilmezlere liderlik etmek için bu iki özellik gerekiyorsa, o zaman onda vardır. Ama bunu kesin olacağını tahmin edemem.”

Ikaris’in Avengers’a liderlik etme şansı ilk Eternals fragmanının yayınlanmasının ardından gündeme geldi. Fragman, kahramanın Tony Stark ve Steve Rogers’ın ayrılmasının ardından takıma liderlik edebileceğini önermesiyle sona erdi, ancak yemek masasındaki diğer Ölümsüzlerin kahkahalarıyla karşılandı.

Madden’in konuya bakış açısını ve ayrıca Ikaris’in Avengers’a liderlik etmek için neden iyi bir seçim olacağına dair gerekçesini duymak ilginç. Ancak, önceki filmlerde Steve Rogers ve Tony Stark gibi karakterlerde görüldüğü gibi, bir Avengers’ı sadece beceri ve deneyim değil, imkansız ihtimaller karşısında kişinin kalbi ve ahlakı da oluşturur. Ikaris, son fragmanlarda görüldüğü gibi Eternals’ın MCU zaman çizelgesine müdahale etmemesinden yana görünüyor, İleriki dönemlerde gerçekten bu kişiliğe ve yeteneğe sahip olup olmadığını göreceğiz. Son olarak film 5 Kasım 2021’de Sinemalarda yayında.