Uzun zamandır beklenen Batman nihayet sinemalarda gösterime girdi ve Kara Şövalye için yeni bir çağ başlattı, işte Batman 2 hakkında bilmeniz gereken her şey. Matt Reeves’in ve Peter Craig’in senaryosunu yazdığı ve yine Matt Reeves’in yönettiği Batman, her çizgi roman filminde olduğu gibi olası bir devam filmi hakkında sorular sordurtmaya başladı. Peki ya şimdilik elimizde neler var?

Batman filmi bi yana dururken, yapıma ek olarak HBO Max’te kendi evrenini başlatacak birçok içerik yavaş yavaş kuruluyor. The Batman 2 hakkında şimdilik kadroda kimlerin geri dönebileceği ve devam filminin çıkış tarihi de dahil olmak üzere bilinmesi gereken her şey burada.

Batman 2 Olacak

Matt Reeves, geçtiğimiz günlerde The Batman 2 için erken görüşmelerin yapıldığını doğruladı. Aslında gelecek için iki devam filmi planlanıyor. Birinci filmin The Batman 2’de devam etmesi için birkaç olay örgüsü oluşturduğu göz önüne alındığında yeni yapımın hızlı bir gelişi için aceleye gerek yok gibi gözüküyor.

Devam Filmi Nasıl Olabilir?

Filmin sonunda Pattinson’ın karakterinden bir ses Gotham’ın yeniden inşa edileceğini öne sürüyor, ancak çok fazla güce sahip olan Carmine Falcone’un ölümünün ardından kaos ve yolsuzluk tüm zamanların en yüksek seviyesinde olacak. Bu kaostan Falcone’un sağ kolu olan Penguen, Batman 2’de büyük bir kötü adam rolünde ortaya çıkabilir. Kesinlikle bunu yapacak bağlantıları var ve yeterince uzun süredir kenarda kalmış gibi görünüyor. Penguin’in yan dizisiyle beraber devam filmindeki hikayesine çok iyi yol açabilir.

Oyuncu Kadrosu Hakkında

Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright ve Andy Serkis sırasıyla Batman, Catwoman, Jim Gordon ve Alfred olarak devam filmine geri dönecekler. Riddler muhtemelen tutuklandığı için geri dönmeyecek, ancak daha küçük bir kapasite rolünde dönebilir. Barry Keoghan ise Joker olarak The Batman 2’de daha büyük bir rol oynayabilir. Devam filmi aynı zamanda ilk filmde olmayan çizgi roman kötü adamlarını da tanıtabilir, Clayface, Scarecrow ve Batman’in Rogues galerisindeki diğer birçok harika karakter filme gelebilir.

Film İçin Önngörülen Çıkış Tarihi

Batman, özellikle karantinadan kısa bir süre önce çekime başladığından ve 2020’de tekrar çekimlere geçmeden önce birkaç ay durdurulduğundan, küresel salgın yüzünden birkaç gecikmeyle karşı karşıya kaldı. Batman’in başlangıçta 2021 yazında gösterime girmesi planlanıyordu. İlk filmin çekimleri ve yapım sonrası zaman çerçevesi göz önüne alındığında Batman 2’nin en erken 2024 yazında veya sonbaharında çıkması mümkün. The Batman yapımcısı Dylan Clark, hayranlara devam filminin yayınlanmasının beş yıldan fazla sürmeyeceğini önceden ima etmişti.