Batman film serisindeki en son yapım için beklentiler giderek artıyor ve film ünlü süper kahramana tamamen yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

Görünüşe göre Warner Bros. filmin dünyanın en büyük film pazarlarından birinde oynamasını sağlamanın bir yolunu bulmuş. Deadline’a göre Stüdyo Batman’in Çin’de yayınlanmasını sağladı. Henüz resmi bir tarih teyit edilmese de bu, 2022’nin Çin çıkış tarihini garantileyen ikinci büyük Hollywood filmi, ilki ise Nil’de Ölüm. Bu aynı zamanda 2021’de piyasaya sürülen Marvel filmlerinin hiçbirinin başaramadığı birşeyi gerçekleştirdğini gösteriyor. (Çin’deki bir yasa gereği, ülke dışında çekilmiş her filmin vizyona girmek için Çin Hükümeti’nin onayını alması gerekiyor. Marvel’ın bu onayı almak için çaba gösterip göstermediğini bilmiyoruz ancak yine de Çin, sinema için hala güçlü bir pazar.)

The Batman’in Çin’de yayına onaylanması iyi bir haber çünkü ülke, bu yeni serinin gişe beklentileri için önemli bir konuma sahip. DC filmlerinin çoğu Çin’ pazarında başarılı oldu, Aquaman yalnızca Çin’de 291 milyon dolar hasılat elde etti ve COVID-19 pandemisine rağmen Wonder Woman 1984 Çin’de 25 milyon dolar hasılat elde etti. Önceki iki filmi, Batman v Superman: Dawn of Justice ve Justice League Çin’de sırasıyla 95,8 milyon dolar ve 106 milyon dolar hasılat elde etti.


Spider-Man: No Way Home Çin olmadan 1.8 milyar dolar hasılat elde etti, bu nedenle Çin başarı için bir gereklilik olmasa da Batman için 2022’nin en yüksek hasılat yapan filmlerinden biri olma şansını artırıyor.