Robert Pattinson, Gotham City’deki suçla mücadelesinin ikinci yılında seri katil The Riddler tarafından işlenen bir dizi şifreli cinayeti araştırmaya başlayan Batman rolünde Bruce Wayne’i canlandırıyor ve yeni filmin kadrosuna liderlik ediyor. Cinayetler şehirdeki derin bir komplo ağını ortaya çıkaran Bruce, Zoë Kravitz’in Catwoman ve Jeffrey Wright’ın Jim Gordon’u da dahil olmak üzere yasanın her iki tarafındaki kişilerle geçici ortaklıklar yapmak için bir araya geliyor.

Filmin HBO Max yayın platformuna gelmesinin şerefine platformun Youtube kanalı The Batman’in ilk 10 dakikasını yayınladı. Video, Gotham City’nin karanlık dünyasını tanıtıyor, kısacası Pattinson’ın baş kahramanı ve Paul Dano’nun gizemli katilinin etkileyici tanıtımı. Açılış dakikalarını izlemek isterseniz:

Batman’in ilk 10 dakikası, yönetmenin Robert Pattinson’ın etrafında yarattığı karanlık ve cesur dünyanın mükemmel bir uyarlaması olarak görülüyor. Soğuk renk paleti bazılarına itici gelse de neo-noire türünü sevenler, özellikle Pattinson’ın Gotham çevresindeki suçlulara verdiği korkuyu tartışan tüyler ürpertici sesli anlatımı sayesinde filmin açılış sekansına kendilerini kaptıracaklarından emin olabilirler.