Yaklaşan DC filmi The Batman 2019’daki Joker’den bu yana DC Evreni dışında geçen ilk film olacak. Robert Pattinson’un yeni bir enkarnasyonunu öne çıkaracak olan Batman, ünlü yönetmen Matt Reeves tarafından yönetiliyor ve pandemi nedeniyle bir dizi gecikmeyle karşılaştıktan sonra nihayet Mart 2022’de resmi olarak prömiyer yapacak.

thebatmanig hesabı tarafından yayınlanan görüntü Almanya’dan geldi. Görüntüde Riddler’ın kurbanlarından biri olduğu düşünülen ana hatları açıkça gözüken koli bandıyla bantlanmış adamın dev bir yarasanın üstünde bulunan reklam panosunun görüntüsü yayınlandı. Görüntüyü en ilginç yapan şey ise vücudun sadece görüntüden ibaret olmayıp, reklam panosundan dışarı çıkması ve onu ürkütücü bir şekilde gerçek gibi göstermesidir. Kesinlikle yanından geçen hiç kimse tarafından kısa sürede unutulmayacak bir reklam kampanyası olduğunu şimdiden kanıtlamış durumda.

Reklam panosunda ayrıca ” No More Lies ” kelimeleri de yer alıyor . Batman fragmanlarında filmin Bruce Wayne’in ailesinin Gotham City’de yolsuzluğa bulaştığını keşfetmesini içeren bir alt konu sunacağı yoğun bir şekilde ima edildi. Riddler’ın kurbanlarından biriyle birlikte ” No More Lies” kelimeleri Bruce Wayne’in ailesi hakkında bir takım şeyleri de ortaya çıkaracak gibi gözüküyor. Hayranların sorularının yanıtlanması için Mart ayında The Batman’i görmeye gitmekten başka seçeneği ise henüz yok gibi.