Matt Reeves’in yönettiği ve Robert Pattinson’ın başrolde yer aldığı popüler karakterin yeni bir versiyonu The Batman adlı filmde tanıtılacak. Pandemi kaynaklı bazı gecikmelere maruz kalan The Batman’in şu anda 4 Mart 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.

Yapımın başlarında The Batman, Ben Affleck’in Batman’inin ilk solo projesi olarak tasarlanmıştı ve aktör aynı zamanda yönetmenlik, yazarlık ve yapımcılık yapacaktı. Ancak Reeves filme getirildikten sonra Affleck filmi tamamen bıraktı.

Reeves ve yapımcı Dylan Clark, yeni bir röportajda bağımsız bir film yapma kararının arkasındaki mantığı açıklıyor. Yönetmene göre “böyle yapmak çok önemliydi , karakterin kişisel bir yönü ile bir yineleme oluşturmak mümkündü” ve “hikayenin DCEU’da yer alması bunu engellerdi”.

Gittiği yön göz önüne alındığında The Batman’i bağımsız bir film olarak yapmak aile dostu bir film mantığından çıktığı anlamına gelebilir ve bu WB için kesinlikle mantıklı bir hamle. Marvel Studios’taki rakiplerinin hikaye anlatımlarında çoklu evreni çok farklı bir şekilde benimsedikleri göz önüne alındığında DC’nin çoklu evren tanımı farklı gibi gözüküyor. Son olarak izleyicilerin The Batman’i Spider-Man: No Way Home’u bekledikleri gibi bekleyip beklemeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.