Bazı yurtdışı kaynaklı sinema salonları birden fazla örümcek adam içeren Spider-Man: No Way Home posterlerini kullanmaya başladı. Ancak gişe rekorları kıran Jon Watts ve Tom Holland’ın merakla beklenen fragmanının yayınlanmasından bir buçuk ay sonra, Marvel Studios ve Sony Pictures bunun için henüz tek bir resmi poster yayınlamadı. Yani anlayacağınız bu sinema salonları projeyi pazarlamak için resmi olmayan şeyler kullanmaya başlamış gibi gözüküyor.

Bu tür şeyler, Spider-Man: No Way Home için sayısız hayran yapımı içeriğe ilham verdi ve şimdi bu posterlerden bazıları sinemalarda kullanılıyor. Twitter hayran hesabı olan Spider-Man News, bunu yapan sinemalardan bazı fotoğraflar topluyor ve hepsinde diğer Spider-Man’lerin gerçekten de üçlü olarak yer alacağını düşündüren tekli posterler yer alıyor. Görsellere göz atalım:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Marvel Studios ve Sony Pictures Entertainment henüz Spider-Man: No Way Home için resmi bir poster yayınlamadı. Filmin pazarlaması oldukça geç başladı ve normalde bir fragman yayınlandığında beraberinde posterlerde gelir ancak No Way Home ile ilgili durum böyle değil. Belki de yakında yayınlanacak ikinci fragmanla birlikte resmi bir posterin eninde sonunda yayınlanacağını söylemek mantıklı. Her iki stüdyonun da başka projelerle meşgul olduğunu belirtmekte fayda var; Sony Pictures, Venom: Let There Be Carnage’ı piyasaya sürdü, Marvel Studios ise Eternals’ı pazarlamaya odaklandı.

Sinemaların hayran yapımı posterler kullanması büyük sorunları beraberinde getirmiyor. Hatta bazı resmi olmayan posterler resmi sürümler kadar iyi gözüküyor. Ancak Spider-Man: No Way Home söz konusu olduğunda bu, esasen Garfield ve Maguire’ın filmde olduğunun doğrulandığını öne sürdüğü için bazı sorunlar yaratabilir. Stüdyolar hala resmi olarak oyuncuların varolduğunu onaylamadı.