Sam Raimi tarafından yönetilen MCU filminin ana prodüksiyonu bir süredir tamamlanmış durumda. Set ekibi Koronavirüs pandemisi nedeniyle bazı gecikmelere ve zorluklara rağmen devam etti ve işleri tamamlamıştı. Ancak şimdi oyuncular ve ekip, bazı hayranların endişe kaynağı olarak gördüğü Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın yeniden çekimleri için sete geri döndü.

Film Infinity Saga’daki olayların ardından yeni bir macerayla geri dönecek. Yapım başlangıçta orijinal Doctor Strange yönetmeni Scott Derrickson tarafından yönetilmek üzere ayarlanmıştı, yaratıcı farklılıklar onun projeden ayrılmasına neden oldu. Marvel Studios daha sonra işi devralması için Raimi’yi getirdi.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness için hikaye detayları hala yetersiz, ancak seride olup bitenler ile başlığın kendisi arasında, çoklu evren kavramına derinlemesine bir dalış olacağı kesin. Gişe rekorları kıracak filmde Doctor Strange’in Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) ile birlikte çalıştığını da göreceğiz. Etkileyici bir şekilde devam filmi herhangi bir büyük sızıntı olmadan sessizce devam ediledildi ve bu da hayranları bazı kötü düşüncelere soktu.

Ancak Cumberbatch’e göre durum böyle değil. Empire Magazine ile yaptığı yeni bir röportajda sete tam olarak geri döndüklerini ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness için yeniden çekimler yaptıklarını açıkladı. Görünüşe göre üzerinde çalıştıkları iki özel sahne var ve bunların çoğu lojistik sorunlardan kaynaklanıyor. Cumberbatch’in dedikleri şöyle:

“Yeniden çekimlerin ortasındayız ve filmin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak, bir program çalışması yapmak için inanılmaz derecede sıkı çalışıyoruz. Daha iyi yapmak istediğimiz kısımlar vardı. Lojistik, COVID vb. nedenlerle üretimde çok geciktik. Ama herşey yolunda ilerliyor.

Yıllar geçtikçe “yeniden çekim” terimi olumsuz bir çağrışım kazandı ve çoğu, bir filmin ek bir çalışmadan geçmesi durumunda başının belada olduğunu varsayıyor. Star Wars Story, Justice League ve Suicide Squad gibi filmler idealden daha az sonuçlarla sonuçlanan kapsamlı ve aceleye getirilmiş yeniden çekimlere sahipti. Ancak yeniden çekimler aslında bir filmin orijinal programının bir parçası olabilir ve bu özellikle MCU filmleri gibi büyük gişe rekorları kıran filmleri için daha da geçerlidir.

Doctor Strange in the Multiverse için çekim koşulları göz önüne alındığında, yeniden çekimler yapmaları daha mantıklı. Cumberbatch’in belirttiği gibi ek çalışmalarla çözmeye çalıştıkları sorunların çoğu lojistik sorunlardan kaynaklanıyordu ve şimdi bunlar teker teker tamamlanıyor gibi gözüküyor.