Son birkaç yılda işlerini azaltan Cumberbatch, tam şu anda büyük bir an yaşıyor. Netflix’in The Power of the Dog’daki rolüyle ciddi ödüller kazanmanın yanı sıra, bir zamanlar Sherlock oyuncusuydu ve arka arkaya birçok MCU projesinde yer aldı. Cumberbatch’in en yeni projesi bu hafta vizyona girecek olan Spider-Man: No Way Home ve bu filmde Tom Holland ile birlikte rol arkadaşlığı yapacak. Ardından 2022 baharında Doctor Strange 2 ile ikinci solo filmi için geri dönecek.

Sektörün içinde yer alan Matt Belloni’nin son haber bülteninde bildirdiğine göre Cumberbatch’in Multiverse of Madness için peşin 7,5 milyon dolar ve ayrıca gişe ikramiyesi kazanacağını söylüyor. Bu tutar Doctor Strange’in yaklaşık 5.5 milyon dolar olduğu tahmin edilen maaşından biraz daha yüksek.

Bu miktar Robert Downey Jr.’ın çeşitli Marvel filmlerinden kazandığı paralar kadar büyük değil, ancak bu çok normal. Cumberbatch önemli bir yıldız ve Doctor Strange’in MCU’daki statüsü şimdilik büyüme aşamasında. Yine de birçok ek MCU projelerinde yer aldığını ve alacağını varsayarsak, Cumberbatch’in maaşı giderek yükselen bir doğrultuya sahip. Ayrıca Doctor Strange 2, serinin olağan gişe rekorları kıran yapımı olursa bu tutarda katlanarak artacaktır.

Film, Marvel’ın şimdiye kadarki en iddialı projelerinden biri olarak nitelendiriliyor ve bu da hayranları heyecanlandırıyor. Son zamanlarda 2 lojistik sorun nedeniyle filmin bazı yerleri yeniden çekildi, ancak hikayenin buna katkıda bulunup bulunamayacağını da merak etmek gerekiyor. Şimdilik gelişmeler bundan ibaret, umuyoruz ki yakın zamanda hikaye hakkında çok daha fazla detay gelir ve sizlere sunmaya devam edebiliriz.