Groot karakteri Galaksinin Koruyucuları 1’de Baby Groot olarak ilk çıkışından bu yana Marvel Sinematik Evreni’nin hayran kitlesi içinde masumiyet açısından çoğu zaman favori bir kişilik olmuştur. Gerçekten öyle olacak ki Disney+ tamamen onun maceralarını kutlamaya adanmış bir dizi bile yayınladı. Ancak şimdi bütün bir solo film daha geliyor olabilir.

MCU boyunca Groot’u seslendiren aktör Vin Diesel, geçtiğimiz günlerde yeğeninin Groot karakterini seslendirdiği için kendisine teşekkür ettiğini sosyal medyada paylaştı.

“Yeğenim beni aradı ve dedi ki… Vin amca I Am Groot’u yaptığın için teşekkür ederim, haha… Yetenekli arkadaşım Kristin Lepore tarafından yazılan ve yönetilen kısa filmler. Harika bir yapımdı, ama aynı zamanda meleklerimle izlemek de bir harika. Marvel’ın Planet X filmini yapmak istemesine şaşmamalı.”

Planet X nedir diye soracak olursanız Groot’un içinde olduğu uzaylı ırkı olan, yalnızca Rocket Racoon ve diğer birkaç kişinin anlayabileceği, onunla aynı kafa karıştırıcı dilde konuşabilen ilk Groot’un ana gezegenidir.

Groot en son olarak kısaca Thor: Love and Thunder’da göründü ve macerasını Avengers: Endgame olaylarının ardından sonlandırdı. Groot’un hala genç veya genç yetişkin aşamalarında olduğunu düşünürsek böyle merkezi yapımların gelmesi söz konusu olabilir.