Spidey’in devam filminin piyasaya çıkmasına sadece haftalar kaldı, gelecek film için beklentiler Avengers: Endgame seviyelerine yaklaşıyor. Filmi bu denli beklentiye sokan şey ise Spider-Man filmi mezunları Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın sürpriz bir şekilde geleceğine dair söylentilerle dolup taşmasıydı ancak bu söylentiler hem Tom Holland hem de Garfield tarafından şiddetle reddedildi.

İlk fragman, Alfred Molina’nın Doc Ock’unun Holland ile yüz yüze geldiğini gösterdiği için hayranları çok fazla heyecanlandırdı, ikinci Spider-Man: No Way Home fragmanı ise partiye geri dönen bir sürü kötü adamı getirdi. Fragmanın son anlarında hayranlar Jamie Foxx’tan Electro, Thomas Haden Church’den Sandman ve Rhys Ifans’tan Lizard’a kısa bir bakış attı. Ancak daha heyecan verici olan şey Brezilya’da yayınlanan bir fragmanın sahneye fazladan birkaç saniye eklemesiydi, burada Lizard’a bir tür görünmez güç tarafından vurulduğunu görüyorduk.

Çizer Dragonarte, fragmanda Lizard’a hangi görünmez gücün çarpmış olabileceğine dair komik bir alternatif fikir paylaştı. Bu Örümcek Adam’ın onu aşkıyla yere serdiğini gösteren komik bir teoriden ibaretti, sonuçta aşk ve sevgide görünmezlikten varolan şeyler. Gönderi hızla çok sayıda beğeni topladı ve birçok kullanıcı onları komik buldu.

Bu fragmanın yayınlanmasının ardından pek çok hayran görünmez gücün ya Maguire ya da Garfield’ın Örümcek Adamı olabileceği konusunda teoriler kurmaya başladı. Holland’ın Örümcek Adam’ının diğer kötü adamlara doğru atladığı görülebildiğinden bu klip kesinlikle spekülasyonları ateşliyor. Sanatçının sahneyi yorumlaması oldukça başarılı ve muhtemelen sosyal medyada dolaşan diğer bazı çılgın teorilere atıfta bulunuyor.