ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Ramiro Alanis, 16 Aralık 2021 ile 15 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Spider-Man: No Way Home’u tamı tamına 292 kez izledikten sonra en çok izleme rekorunu tekrar geri aldı.

Ramiro daha önce bu rekoru 2019’da Avengers: Endgame’i 191 kez izleyerek elde etmişti, ancak 2021’de Kaamelott: First Chapter filmini 204 kez izleyen Arnaud Klein tarafından rekoru elinden alınmıştı. Ramiro, Guinness Dünya Rekorları unvanını kazandığını göremeden vefat eden büyükannesi Juany’nin onuruna rekoru tekrar denemeye karar verdi ve başardı.

Kurallara göre her bir izlemenin kayıt toplamına başarılı bir şekilde sayılabilmesi için filmin diğer tekrarlarından bağımsız olarak izlenmesi gerekir. Bu, film devam ederken Ramiro’nun telefonuna bakamadığı, uyuya kalmadığı ve hatta tuvalete bile gidemediği anlamına geliyor. Bunlar Ramiro’nun rekoru ilk elde ettiğinde zor yoldan öğrendiği şeylerdi, çünkü lavabo molaları nedeniyle tam 11 izlemesi diskalifiye edildi. Yani kurallara göre film, tüm jenerikler de dahil olmak üzere her seferinde başından sonuna kadar izlenmeli. Her Marvel hayranı kredi sahnelerinden önce ayrılmaması gerektiğini bildiğinden, Ramiro bunu yapmaya zaten alışmıştı.

Ayrıca kanıt olarak sunulan her bilete ek olarak, her izlemeden sonra bir salon görevlisinden Ramiro’nun filmi baştan sona izlediğini doğrulamak için ifade alındı. Ramiro, sinema salonları gösterimi durdurana kadar üç ay boyunca Spider-Man: No Way Home’u arka arkaya izledi. İlk birkaç hafta boyunca her gün beş kez izledi ve bu süre günde toplam 12 saat 20 dakikaya tekabül ediyordu.

Filmi gün içinde dört kez izledikten sonra baş ağrısı çektiğini söyleyen Ramiro için bu rekor denemesinin en zor kısmı gece yarısı izlenmeleri oldu. Kişisel bir antrenör olarak spor salonunda egzersiz yapmak Ramiro’nun en büyük tutkularından biriydi, ancak bu rekoru en son denediğinde, 16 libre (7,25 kg) kas kaybettiğini açıkladı.

Deneme boyunca sinema biletlerine harcadığı miktarı tam olarak takip etmese de, toplamının yaklaşık 3.400 $ olduğu tahmin ediliyor. Ramiro, Örümcek Adam’ın üç aktörünü de sevdiğini belirtse ve Tom Holland ile tanışmış olmasına rağmen, bir favori seçmesi gerekiyorsa, bu “Andrew Garfield” olurdu sözünüde konuşmasına ekledi ve yakın gelecekte rekoru hala elinde tutmayı planladığını söyledi.

Filmdeki çoğu repliği ezberlediğini söyleyen Ramiro’ya tekrardan rekor hayatında başarılar diliyoruz.