Stan Lee çeşitli eksantriklikleri ile tanınan şüphesiz tanıştığı herkes üzerinde bir iz bırakan ikonik bir yaratıcıydı. Öyle ki bazı arkadaşları onu garip tuhaflıklarıyla hatırlıyor gibi görünüyor. Punisher yaratıcısı Gerry Conway geçtiğimiz günlerde Lee hakkında eğer doğruysa kesinlikle garip olan bir hikayeyi sosyal medya adresinde paylaştı.

Conway Tweetinde Stan Lee’nin saç ekimi yaptırmadan önce gerçekten etkileyici bir peruk koleksiyonuna sahip olduğunu açıkladı. Üstelik Lee’nin saçlarını gerçekten uzuyormuş gibi görünmesi için bu perukları çok özel bir sırayla giydiğini de açıkladı. Ayrıca eski romantik ortağı Carla Joseph’in Stan’in sekreteri olarak işe alındığını ve görevlerinin bir kısmında Lee’nin her zaman doğru gün için doğru peruk takmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Lee’nin iş arkadaşlarını hala saçlarının olduğuna ikna etmeye çalışması oldukça komik. Conway’in hikayesinin doğru olup olmadığını kesin olarak bilmek imkansız olsa da bu olaylar Lee’nin kişiliğiyle örtüşüyor.

Çizgi roman hayranları bile Jack Kirby’nin Mister Miracle sayfalarında Lee’nin peruk alışkanlıklarına kurnazca bir göndermeler görebilirler. Kirby, neredeyse tamamen kel olan ve bir peruk, takma sakal kombinasyonu kullanan Funky Flashman adlı karakterle Stan Lee’nin ince bir pastişini daha önce yaratmıştı.