Bir Marvel hayranının dedektifçe süren arayışı, Marvel Sinematik Evreninde ikinci bir Hulk solo filmi için yeni umutları ateşledi.

Bu gözüpek araştırmacıya göre Universal Studios’un herhangi bir Hulk solo filminin dağıtım haklarının süresi Haziran 2023’te sona erecek. Bulunan kanıt, reddit/marvelstudios alt dizinindeki bir gönderide belgelendiği gibi, Marvel ile ilgili iki ayrı yasal belgeden oluşuyor. Dağıtım hakları ve The Incredible Hulk.

Bulunan belgeler özel olmakla beraber SEC dosya uzantısına sahip. SEC dosyaları Pretty Good Privacy (Oldukça iyi Gizlilik) anlamında korunan veriler anlamına gelmektedir. Gelin birlikte sunulan detaylara bakalım.

“Birkaç hafta önce bu konuda epey araştırma yaptım ve Universal’ın Hulk ile ilgili dağıtım hakları hakkında bir yazı yayınladım. Bu sözleşmenin bir bitiş tarihi olduğu konusunda başka bir kullanıcıyla tartıştım. Ancak World War Hulk söylentileri hız kazanmaya başladığından beri, bazı eski SEC dosyalarını aramaya başladım ve işaretler Universal’ın Hulk dağıtım anlaşmasının Haziran 2023’te Marvel’a geri döneceğine işaret ediyor.”

Aralık 2006’da Marvel tarafından hazırlanan resmi bir SEC dosyası şunları içeriyordu:

Universal Studios, Marvel’ın The Incredible Hulk adlı filminin ve devam filmlerinin dağıtımını, Paramount’un film tesisi kapsamında finanse edilen ve üretilen diğer filmleri dağıtmayı temelde aynı koşullarda kabul etti.

Ortaya çıkarılan resmi dosyaya ulaşmak için buraya tıklayın.

Daha sonra Marvel ve Paramount arasındaki anlaşmanın değiştirildiği ortaya çıktı ve detaylar şu şekildeydi:

Dağıtım Süresi: Paramount, bu filmin ilk sinema gösteriminden başlayarak 15 yıllık bir ilk dönem için (“İlk Dağıtım Dönemi”) her bir filmle ilgili En Büyük Dağıtım Haklarını kullanma hakkına sahip olacaktır.

Güncellenmiş Sec Dosyasına ulaşmak için buraya tıklayın.

Marvel hayranı eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalarını şekilde görüldüğü Aralık 2006’da Marvel tarafından tescillenmiş şekilde buldu. Dosyalar oldukça karışık ve uzun bilgileri içeriyor, fakat yukarıda yazan bilgiler hali hazırda içlerinden alınma. Marvel, haklarına sahip olmadığı karakterlerin başrollerini anlaşma olmadan film yapmadığı için, bu anlaşma Mark Ruffalo’nun kendi Hulk solo filmini çekmesinin önündeki en önemli engeldi.

The Incredible Hulk Haziran 2008’de piyasaya sürüldü, bu anlaşmanın Universal ile hala geçerli olması durumunda hakların Haziran 2023’te Marvel’a geri döneceği açıkça ortada. Şimdiye dek sunulan en net kanıtlar bu şekildeydi, umuyoruz ki yakında daha net açıklamalar gelecektir.

Kaynak: Reddit