Stop motion animatörü Kevin Parry, Netflix’in ikonik logosuna ve açılış animasyonuna sanatsal yaklaşımını eklediği introsunu geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınladı. Netflix, 2007’de çevrimiçi yayın hayatına başladıktan sonra hızla mevcut en popüler video platformlarından biri haline geldi. Sonunda yalnızca dizi ve filmleri barındırmakla kalmadı, kendi içeriklerini de oluşturmaya başladı.

Parry’nin Netflix logosunun stop motion versiyonunu yaratmayı amaçladığı videoda teknoloji ile sanat ve zanaatın bir karışımını kullandı. Kullandığı malzeme iplik ve açılış animasyonuna etkileyici bir bakış sunuyor. Parry, klibi üç gün boyunca aldığı 30 dolarlık iplik ve malzemelerle her kareyi ayrı ayrı çekerek gülünç bir sabırla emek verdi.

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Bu Netflix logosu, Parry’nin çalışmalarının yalnızca en sonuncusu. Yaptığı işleri sık sık sosyal medyada paylaşıyor ve inanılmaz stop motion becerilerini herkese gösteriyor. Ayrıca YouTube kanalında sık sık güncel içerikleri ve inanılmaz kurgularının kamera arkalarını da paylaşıyor.