Bir sanatçı, Marvel Sinematik Evreni kahramanlarını Disney hikaye serilerinin kötü karakterleri olarak yeniden tasavvur eden altı parçalık bir dizi görsel tasarladı. On yıldan fazla bir süre önce 2008’de Iron Man ile başlayan seride şu anda toplam 26 film olduğunu düşünürsek, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok kahraman var. Ayrıca çoğu Disney+’ta yayınlanan dizilerinin yanı sıra, tarihleri ​​onaylanmış 7 MCU filmi ve geliştirilmekte olan sayısız film var.

Disney şirketi Marvel ile şu anki ilişkisine her zaman sahip değildi. Marvel Entertainment, The Incredible Hulk’un piyasaya sürülmesinden sonra Ağustos 2009’da Disney tarafından satın alındı. Hulk ile bir sonraki MCU filmi Iron Man 2 arasında yaklaşık 2 yıllık bir boşluk vardı ve ardından hayranların bugün bildiği ve sevdiği ortak evren oluşmaya başladı.

Marvel medyasının Disney ile olan sıkı ilişkisini bilen Instagram sanatçısı Anastasia Ivanova, Marvel kahramanlarını Disney kötüleri olarak yeniden canlandıran bazı kusursuz sanat eserleri paylaştı. Tasarımlar şu şekilde:

Her çizim, iki farklı özelliği tek bir sanat eserinde bir araya getirmekten daha fazlasını içeriyor. Örneğin Loki ve Hades, mitolojiden yeni bağlamlarda hayata geçirilen figürlerin yanı sıra, karşı karşıya kaldıkları kahramanlar kadar sevilen karizmatik kötü adamlardır.

Bu, büyük ölçüde yıl boyunca platformu aydınlatan Disney+ yayın serisinden seçilen Marvel Sinematik Evrenindeki en küçük kahraman örneklemesidir. Bu parça seti, Marvel dünyasının ne kadar sağlam hale geldiğinin bir hatırlatıcısıdır. Şimdilik görüntüler bu kadar ancak ileride benzersiz karşılaştırmalar sunmak için hala yeterince Disney kötü adamı var.