Dwayne Johnson, çoğunlukla aksiyon/macera projelerinde uzmanlaşmış büyük bir film yıldızı olmadan önce, hayatına WWE güreşçisi olarak devam ediyordu. Üniversitede yıldız bir atlet olan geleceğin Rock’u başlangıçta profesyonel bir futbol kariyerine başlamayı planlıyordu, ancak çeşitli yaralanmalar bunu imkansız hale getirdi. Babası ve büyükbabası WWWF ve WWF’de başarılı profesyonel güreşçi olduklarından, bugünün Vine McMahon’a ait WWE şirketinin öncülerinden olduğu için Johnson’ın büyük bir planı vardı.

WWF’de Rock Maivia olarak çıkış yaptığında ailesinden kalan mirası benimsedi. Arenalar ne yazık ki, sürekli gülümseyen iyi adam rolü, “Rocky Berbat!” gibi tezahüratlarla dolup taştı. O zamanlarda hayranlar, gözdesi oldukları “Stone Cold”
lakaplı Steve Austin’i çok seviyorlardı.

Neyseki Johnson kısa sürede kendini sevdirmeyi başardı. Güreş tarihinin en çarpıcı ve komik tanıtımlarının bazılarını sundu ve kalabalığın ilgisini kendisine çekmeyi başardı. Çok geçmeden The Rock o kadar popüler oldu ki bir zamanlar insanların nefret ettiği kişi çok eğlenceli olduğu gerekçesiyle “Halkın Şampiyonu” ilan edildi. 2004 yılına geldiğimizde Hollywood’a odaklanmak için tam zamanlı güreşten emekli oldu. Neyseki Johnson’ın hayatı sadece güreşle geçmedi. Jungle Cruise gibi gişe rekorları kıracağı düşünülen Disney filmlerinde yer aldı ve almaya devam ediyor.

Çoğu WWE güreşçisi iş oyunculuk becerisine geldiğinde The Rock kadar başarılı olamazken, yaptıkları işin ne kadar oyunculuk gerektirdiğinide küçümsememek gerekir. Normal TV yıldızlarının yanı sıra, güreşçiler karakterlerini neredeyse yıl boyunca her gün ve canlı seyirciler karşısında oynarlar. Buda johnson’ın doğaçlama yaparken yeteneğini keşfetmesini sağlayan faktörlerden birisiydi.

Akrep Kral (2002) ile yakaladığı çıkışı, Kıyamet Öyküleri, Sihirli Dağ gibi sürdüren Johnson Hızlı ve Öfkeli 5’te Vin Diesel ve Paul Walker ile başrolleri paylaştı. G.I. Joe: Misilleme, Muhbir ve Zor Kazanç ve Herkül: Özgürlük Savasçısı, San Andreas Fayı filmlerinde karşımıza çıkan Dwayne Johnson Hızlı ve Öfkeli serisinin de çekirdek kadrosuna
yerleşti….

Birçok kişi Johnson’ın oyunculuk rolünde yeterince iyi oynamadığını, ancak her yeni filmde az da olsa değiştirdikleri temel bir kişiliği olan Arnold Schwarzenegger ve Bruce Willis gibi geçmiş aksiyon yıldızlarının ayak izlerini takip ettiğini düşünmekte.

Kaynak : https://screenrant.com/rock-wwe-action-movie-star-prepared-how/

Diğer konu başlıklarımız