İster inanın ister inanmayın Thanos, karakterin 2018’de pop kültürünün dayanak noktası haline gelmesinden bu yana şu an bile popülerliğini koruyan bir bebek ismine dönüştü.

OrganicBabyFormula.com tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre Thanos, Avengers’dan bu yana Sosyal Güvenlik İdaresi’nin İsim Popülarite Endeksi’nde 2.892 sıra yükseldi.

Yukarıda bahsedilen çalışmaya dayanarak Thanos, Disney’in sahip olduğu karakterlere dayanan en popüler dokuzuncu bebek ismidir. Quill, Galaksinin Koruyucuları filminden Peter Quill/Star-Lord olarak en üst sırada yer alıyor ve onu Kristoff, Rey, Aladdin, Merida, Belle, Simba ve Olaf takip ediyor. Tam listeye göz atmak isteyenler için:

Çalışmadaki isimlerin çoğu popüler Star Wars ve Disney Animasyon karakterlerinden gelirken, Wanda, Valkyrie, Sebastian ve Loki de listeye girmeyi başardı.

Bu yılın başlarında Marvel Comics ikonu ve sevilen kozmik karakterin yaratıcısı Jim Starlin, Mad Titan’ın popülaritesinin onu tamamen şaşırttığını söyledi. Starlin, “Batman ve Örümcek Adam gibi kahramanları bilirsin. Tüm bu kahramanlara rağmen Thanos’un bu kadar büyümesi gerçeği açıkçası beni çok şaşırttı, çünkü onun her zaman çok tuhaf, ezoterik bir karakter olmasının yanlış olduğunu düşündüm.” dedi.

Kaynak: organicbabyformula