İlk olarak 2011’de yayınlanan Black Mirror, her bir bölümü modern dünyadaki tekno-paranoyanın farklı bir yönünü araştırmak üzere Alacakaranlık Zone benzeri bağımsız bölümlerden oluşarak Netflix’te hızla popüler oldu. Dizi o zamandan beri değişen bölüm uzunluklarına sahip dört ek sezon yayınladı ve hatta 2018’de yayınlanan interaktif bir uzun metrajlı film olan Black Mirror: Bandersnatch’i bizlerle tanıştırdı.

Beşinci sezonunun 2019’da Netflix’te yayınlanmasıyla birlikte birçok hayran dizinin başka bir sezonla geri dönüp dönmeyeceğini merak etti. Önceki sezonların aksine Black Mirror beşinci sezonda sadece üç bölüm yer aldı ve ayrıca birçok tanınmış aktörde gözüktü.

Variety’den gelen yeni bir rapora göre Black Mirror 6. sezon şu anda Netflix’te geliştirme aşamasında. Bireysel bölüm hikayeleriyle ilgili ayrıntılar bilinmemekle birlikte, gelecek sezonun her bölümünün esasen birer film olarak ele alınacağı da belirtildi. Bu yeni sezon kesinlikle yolda olsa da olası bir çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok.

Black Mirror için geleceğin neler getireceğini ve altıncı sezonun son olup olmayacağını henüz bilmiyoruz, ancak gösteri on yıldan fazla bir süre önce, yani başlangıcından bu yana izleyiciler ve eleştirmenler arasında popüler olduğunu kanıtladı. Teknoloji insanların günlük yaşamında giderek daha fazla iç içe geçtikçe ve yeni beklenmedik şekillerde gelişmeye devam ederken, Black Mirror bu yeni yaşam biçiminin potansiyel karanlık taraflarını kendi tarzıyla keşfetmeye devam ediyor.