Chadwick Boseman, 2018’de kendi filmine gelmeden ve Avengers’ın iki filmine geri dönmeden önce, Marvel Sinematik Evreni’ndeki ilk çıkışını Kaptan Amerika: İç Savaş’ta baş kahraman olarak yapmıştı.

Yapımcı, yönetmen ve tüm ekip devam filminin nasıl ilerleyeceğine dair birkaç ay düşündükten sonra Black Panther: Wakanda Forever’da T’Challa’nın rolünü değiştirmemeyi veya dijital bir dublör kullanmamayı seçerek ilerlemeye devam edecek, ancak filmin onun yokluğunu nasıl ele alacağı henüz bilinmiyor. Devam filmi, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman , Letitia Wright ve Angela Bassett’in geri dönüşlerinin yanı sıra Dominique Thorne ve Michaela Coel’i MCU’ya tanıtacak. Black Panther: Wakanda Forever’ın prodüksiyonu sorunlar görmeye devam ederken sahne arkasında yer alan bir kişi, ekibin devam filminde karşılaştığı engellere dair yeni bilgiler sunuyor.

ComicBook.com ile konuşan yapımcı Nate Moore sözlerine şunları ekledi:

“Bence bu filmin üzerinde farklı türden bir baskı var, Chadwick’in eksikliğiyle anlatısal olarak beklenmedik ve eşi görülmemiş bir şekilde çabalıyoruz. İkinci filmi onun mirasına göre nasıl doğru bir şekilde yaparız bunu düşünüyoruz, belkide onun sevdiği şeyleri temel alan bir hikaye anlatırız. Bunu yaparken herşeyin bilincinde olmalıyız.”

Boseman’ın ölümü hem MCU hem de genel birçok izleyici için üzücü bir olaydı. Black Panther: Wakanda Forever’ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceği kesin değil. Moore’un yorumları anlatı planıyla ilgili herhangi bir cevap vermese de, yaratıcı ekip aktörü onurlandırmak için değerli bir devam filmi hazırlayacak.