Black Panther, Marvel Sinematik Evreninin bir parçası olarak geçtiğimiz senelerde çıkış yaptı ve yeni filmin onaylamasının ardından 2019’da bir devam filminin geliştirilmekte olduğu resmen açıklandı. İşte karşınızda Ryan Coogler’ın yeni Marvel filmi Black Panther. MCU’nun Dördüncü Aşamasının bir parçası olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ve resmi adı ne olacağı hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda yanıtladık.

Chadwick Boseman, MCU’daki ilk çıkışını, kurgusal Afrika ülkesi Wakanda’da kendi solo film setinde başrol oynamadan önce 2016 Kaptan Amerika: İç Savaş’ta T’Challa namıdeğer Black Panther olarak oynadı. Daha sonraki filmlerde Thanos’a karşı mücadelede Avengers’a katıldı.

Devam filmi, Wakanda’da var olan karakterleri ve çeşitli alt kültürleri keşfedecek. Ancak ilk Black Panther’den farklı olarak, maalesef başrolde Boseman olmadan devam edilecek; sevilen oyuncu, kolon kanseriyle mücadele ettikten sonra Ağustos 2020’de yaşamını yitirdi. Coogler, haberler geldiğinde senaryonun oyuncunun kaybına uyum sağlamak için değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Yönetmen, Boseman olmadan film üzerinde çalışmanın yapmak zorunda olduğu en zor şeylerden biri olduğunu söyledi. Ancak Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Black Panther rolünün yeniden şekillendirilmeyeceğini doğruladı. Yani Black Panther: Wakanda Forever olarak adlandırılan Black Panther 2, yaşanan olayların ardında geçecek. Filmin 8 Temmuz 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.

Özellikle başlık, ilk filmin yayınlanmasından sonra Wakanda Forever selamının ne kadar popüler hale geldiği düşünüldüğünde uygun gelmekte. Orijinal filmin oyuncu kadrosu, Lupita Nyong’o, Winston Duke, Danai Gurira, Letitia Wright ve Angela Bassett Black Panther: Wakanda Forever için kendi rollerini yeniden oynayacaklar.

Marvel şu anda, Galaksinin Koruyucuları Vol. 3’te dahil olmak üzere, birçok devam eden filmi COVID-19 salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldı. Umarız ki aynı şeyler Black Panther için olmaz…

SONRAKİ:

MCU’DAKİ EN GÜÇLÜ 5 MARVEL KAHRAMANI (ŞU ANDA)